«Önceki 123
 • FACEBOOK

  FACEBOOK'TAN YENİ UYGULAMA

  Facebook Veri Gizliliği Politikaları Müdürü Emily Sharpe, Facebook'un gelecek aylarda devreye sokacağı yeni uygulama ile kullanıcıların kendi verilerini daha fazla kontrol etme imkanına sahip olacağını belirterek, "Hayata geçtiğinde bu uygulama, kullanıcılara uygulama ve web sitelerinin Facebook'la kendileri hakkında hangi bilgileri paylaştığını görme ve ilerleyen dönemde bu bilgileri kendi hesaplarıyla ilişkilendirmemeyi seçme hakkı verecek." dedi.

  Devamı...

 • HUAWEİ, ANDROİD Q PROGRAMINDAN ÇIKARILDI!

  HUAWEİ, ANDROİD Q PROGRAMINDAN ÇIKARILDI!

  ABD’nin kara listeye aldığı Çinli teknoloji şirketi Huawei, Google tarafından Android Q programından çıkarıldı. İki hafta önce yeni Android sürümü listesinde yer alan Huawei’nin amiral gemisi Mate 20 Pro, artık o listede yok.

  Devamı...

 • TÜRKİYE

  TÜRKİYE'DEN FACEBOOK'A CEZA

  Kişisel Verileri Koruma Kurulu, "veri ihlali" gerekçesiyle Facebook'a 1 milyon 650 bin lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.  kararda açıklanan ihlalin 6.8 milyon kullanıcıyı ve 876 geliştirici tarafından oluşturulan 1.500 uygulamayı etkilemiş olabileceği, Türkiye’de bulunan yaklaşık 300 bin kullanıcının veri ihlalinden etkilenmiş olabileceği kaydedildi. Facebook ile ilgili yürütülen incelemenin kapsamı, son "veri güvenliği ihlali" iddiaları üzerine ekim ayında genişletilmişti.

  Devamı...

 • ALCATEL 1T 10 TABLET TÜRKİYE

  ALCATEL 1T 10 TABLET TÜRKİYE'DE SATIŞA SUNULDU

  Alcatel'in yeni 10 inç tableti Alcatel 1T 10, Türkiye'de satışa çıktı. İşte Alcatel'in yeni tabletinin tüm özellikleri ve fiyatı.

  Devamı...

 • GOOGLE UYARIYOR: TELEFONUNUZDAN HEMEN SİLİN

  GOOGLE UYARIYOR: TELEFONUNUZDAN HEMEN SİLİN

  Telefonlarınıza ücretsiz yüklediğiniz bu uygulamalar başınıza iş açmak üzere! İşte Google'a göre mutlaka telefondan silmeniz gereken uygulamalar.

  Devamı...

 • CEP TELEFONU TAŞIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR

  CEP TELEFONU TAŞIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DURUMLAR

  Günümüzde cep telefonu kullanmayan birini bulmak imkansız. Dünya çapında her geçen gün akıllı telefon kullanıcı sayısı yükseliyor. Cep telefonları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Her nereye gidiyorsak, yatakta ve duşta bile cep telefonlarımızı yanımızdan bırakmıyoruz. Ancak, bu teknolojik cihazları bazı yerlerde ve durumlarda yanımızda tutma oldukça zararlı. Gelin bu tehlikeler neler, cep telefonlarımızı nerelerde, hangi koşullarda taşımamalıyız bir bakalım.

  Devamı...

 • ‘KENDİ HAYATIMIZI TEKNOLOJİNİN ELİNE TESLİM EDİYORUZ’

  ‘KENDİ HAYATIMIZI TEKNOLOJİNİN ELİNE TESLİM EDİYORUZ’

  Dijital dünyanın önde gelen isimlerinin deneyimlerini paylaştığı Digital Age Summit 2019’a katılan siber güvenlik uzmanı Chris Roberts, “Kendi hayatımızı teknolojinin eline teslim ediyoruz. Bunu biraz sorgulamamız gerek” dedi.

  Devamı...

 • "CEP"TE ABONELİK ARTIK DİJİTAL ORTAMDA

  "CEP"TE ABONELİK ARTIK DİJİTAL ORTAMDA

  Mobil abonelik sözleşmeleri için bayilere gitmeye gerek kalmayacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, mobil abonelik sözleşmelerinin e-devlet ile her noktadan ve her saatte yapılabileceğini duyurdu. Turhan, e-Devlet üzerinden sözleşme yapmak isteyen vatandaşların, kendilerine uygun tarife/paketler ile sunulan alternatif cep telefonu numaralarından birini seçebileceğini ve e-imza ile sözleşme imzalayabileceğini anlattı

  Devamı...

 • KATLANABİLİR TELEFONLAR, 5 YIL SONRA BİLE ‘NİŞ’ KALACAK

  KATLANABİLİR TELEFONLAR, 5 YIL SONRA BİLE ‘NİŞ’ KALACAK

  Samsung ve Huawei’nin tanıttığı katlanabilir ekranlı telefonlar, teknoloji dünyasında henüz piyasaya çıkmadan tüketicileri heyecanlandırdı. Ancak katlanabilir telefonlar ile ilgili yayınlanan son analiz, hem üreticileri hem de tüketicileri hayal kırıklığına uğrattı. Bakın 2013 yılında dünya genelinde satılan akıllı telefonların kaçı katlanabilir ekranlı olacak...

  Devamı...

 • GOOGLE’IN YAPAY ZEKA UZMANI APPLE’A KATILDI

  GOOGLE’IN YAPAY ZEKA UZMANI APPLE’A KATILDI

  Google LLC'nin yapay zeka uzmanı Ian Goodfellow, Apple'ın FaceID ve Siri uygulamaları için yapay zeka özellikleri üzerinde çalışan Özel Projeler Grubu'nda.

  Devamı...

 • «Önceki 123