• 12345678910
 • ŞİLE

  ŞİLE'DE İFTAR VE SAHUR VAKİTLERİ

  5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece ilk sahur yapılacak ve 6 mayıs günü ilk iftar yapılacak.

  Devamı...

 • BANDIRMA VAPURUNUN GİTTİĞİ ROTADA ATATÜRK RALLİSİ’NE KATILAN YELKENLİLER ŞİLE LİMANI’NA UĞRAYACAK

  BANDIRMA VAPURUNUN GİTTİĞİ ROTADA ATATÜRK RALLİSİ’NE KATILAN YELKENLİLER ŞİLE LİMANI’NA UĞRAYACAK

  Şile Atatürkçü Düşünce Derneği Bir duyuru yaparak Dost derneği olan "DENİZLERDEYİZ AMATÖR DENİZCİLER DERNEĞİ DADD" bünyesinde 20 yelkenli’nin Şile Limanı’na uğrayacağını duyurdu.

  Devamı...

 • ŞİLE’NİN EN GÜZEL BUZAĞILARI SEÇİLDİ

  ŞİLE’NİN EN GÜZEL BUZAĞILARI SEÇİLDİ

  Şile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Teke Mahallesi meydanında düzenlenen Şile buzağı güzellik yarışması yoğun ilgi gördü.

  Devamı...

 • KESTANEDE ÜRETİMİ DÜŞÜREN

  KESTANEDE ÜRETİMİ DÜŞÜREN 'GAL ARISI'NA KARŞI BİYOLOJİK MÜCADELE DEVAM EDİYOR

  Şile’de Kestane Düşmanı Gal Arısı İle Mücadelede İçin Yırtıcı Böcekler doğaya salındı

  Devamı...

 • DRAGON BOT EKİBİ

  DRAGON BOT EKİBİ'Nİ ŞİLE KAYMAKAMI İBRAHİM SÜHA KARABORAN KARŞILADI

  İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya'dan teslim alınan Türk Bayrağımızı 19 Mayıs 2019 da Samsun Valimiz  Osman Kaymak'a teslim edecek olan Dragon Bot ekibi Şile'ye ulaştı. Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yıl’ı onuruna düzenlenen "19 günde 19 Mayıs 2019" etkinliği kapsamında 15 kişilik dragon bot ekibi Samsun'a gitmek üzere Şile Limanı'na uğradı.İlçe Kaymakamımız İbrahim Süha Karaboran ekibe hediyeler verdi.Şile Kaymakamı'nın yanısıra ekibin karşılanmasında Şile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü K. Tanju Altınay, Şile Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emre Toprakçı ile Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Osman Sarı hazır bulundu. Dragon Bot Ekibi bu akşam Şile'de durakladıktan sonra Şile Limanı'ndan yarın sabah 05:30 civarı hareket ederek yolculuğuna devam edecek.

  Devamı...

 • ŞİLE’DE ŞAKAYIK ŞENLİĞİ

  ŞİLE’DE ŞAKAYIK ŞENLİĞİ

  Şile Çevre Gönüllüleri Derneği Sarıkavak Şakayık Şenliği düzenliyor. Bu yıl 6.’ncısı düzenlenecek şenlik 5 Mayıs Pazar günü Sarıkavak Mahallesi meydanında saat 14:00’de başlayacak.

  Devamı...

 • ÇYDD ŞİLE’DE KADIN SORUNLARI ÜZERİNE YARATICI DRAMA ATÖLYESİ

  ÇYDD ŞİLE’DE KADIN SORUNLARI ÜZERİNE YARATICI DRAMA ATÖLYESİ

  Şile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Anne Destek Programı‘na katılan kadınlar ile birlikte gerçekleştirdikleri atölye çalışmasında hem eğlendi hem öğrendi. Modern İran şiirine önemli katkılar sağlayan şair ve yazar Furuğ Ferruhzad’ın hayatından yola çıkarak günümüz toplumundaki kadın sorunlarına çözüm önerileri geliştirildi. Furuğ, şiirlerinde kadınların sorunlarını da ele almakta, İran toplumunun kadınlara karşı uyguladığı ayrımcılığı eleştirmekte, kadınların yaşamlarının daha iyi hak ve koşullara kavuşmasını savunmaktaydı. Bu atölyede; Furuğ‘un hayatı ve günümüz kadınların yaşadığı sorunlar arasında nasıl bir ilişki var? Bu sorunların farklı toplumlar olmasına rağmen, geçmişten günümüze kadar süre gelmesinin nedenleri nelerdir? soruları üzerinden, günümüzde yaşanan bu sorunlara kişisel çözüm önerilerileri arandı.

  Devamı...

 • ATILAY ERGE İLE ‘ŞİLE’DEN ŞİİRLER’ PROGRAMI SAAT 15:00’DE BİZİM FM ŞİLE RADYONUZDA

  ATILAY ERGE İLE ‘ŞİLE’DEN ŞİİRLER’ PROGRAMI SAAT 15:00’DE BİZİM FM ŞİLE RADYONUZDA

  Şileli Şair Atılay Erge bugün ‘Şile’den Şiirler’ Programı’nda Cumhurbaşkanlığı Türk Müziği Ses Sanatçısı, eğitmen ve şef Recep Alper Çevirel ile Keman Sanatçısı Ezgi Çevirel’i canlı yayında konuk ediyor.

  Devamı...

 • DRAGON BOT EKİBİ ŞİLE’DE

  DRAGON BOT EKİBİ ŞİLE’DE

  İstanbul Valimizden teslim alınan Türk Bayrağımızı 19 Mayıs 2019’da  Samsun Valimize teslim edecek olan Dragon Bot ekibi Şile'ye ulaştı.

  Devamı...

 • TEKE MAHALLESİ

  TEKE MAHALLESİ'NDE ŞİLE'NİN EN GÜZEL BUZAĞISI SEÇİLECEK

  Teke Mahallesi’nde düzenlenecek yarışmada Şile’deki en güzel buzağı seçilecek. 02.05.2019 Perşembe günü Teke Mahallesi’nde düzenlenecek yarışma saat 15:00’de başlayacak.  Şile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün düzenlediği yarışma programında folklor gösterisi de sergilenecek. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Teke Mahallesi’nde düzenlenecek olan yarışma için bir davet yayınlayarak tüm yetiştiricileri ve halkı bu etkinliğe beklediğini duyurdu.

  Devamı...

 • 12345678910