• YDS "GEÇ BAŞVURU GÜNÜ" HATIRLATMASI

  YDS "GEÇ BAŞVURU GÜNÜ" HATIRLATMASI

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) için geç başvuruların bugün saat 23.59'a kadar alınacağı bildirildi.

  Devamı...

 • EĞİTİM ARAÇLARININ PARLAYAN YILDIZI CHİVA

  EĞİTİM ARAÇLARININ PARLAYAN YILDIZI CHİVA

  CHIVA; (ŞİVA)çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine yardımcı olan, eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayan, öğrenme sürecini hızlandıran eğitim araçlarını ve oyuncaklarını, çocukların ve onları yetiştiren gerek öğretmenlerin gerekse ebeveynlerin hizmetine sunmaktadır. Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan bu eğitim araçları ve oyuncaklarında çocuk sağlığına zararlı olabilecek hiçbir kimyasal ya da katkı maddesi bulunmamaktadır. İthalatçı ve üretici kimliği ile, okul öncesi eğitim araçları sektöründe lider konumda olan firmamız, kreş, yuva, anaokulu, rehabilitasyon ve özel eğitim kurumlarına, okul öncesi mobilya, donanım, eğitim malzemeleri ve eğitici oyuncak üreten, ithal eden bir firmadır. 

  Devamı...

 • MUCİZE DOKTOR

  MUCİZE DOKTOR'U İZLİYOR MUSUNUZ ?

  Mucize Doktor’u izliyor musunuz?

  Devamı...

 • İLK ARA TATİL NE ZAMAN ? 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM MEB TAKVİMİ

  İLK ARA TATİL NE ZAMAN ? 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM MEB TAKVİMİ

  Okulların kapacağı tarih yeni eğitim döneminin ilk haftasının bitmesi ile birlikte hem veliler hem de öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Bu yıl 4 kez kapanacak olan okullar, öğrenciler için dinleme ve dersleri için daha geniş vakit ayırma imkanı sunacak. İşte okulların kapacağı tarih ve ara tatil tarihleri…

  Öğrenciler için ilk dönem yeni başladı ancak tatil planları da ihmal edilmiyor. MEB’in yeni düzeninde okullarda ek ara tatiller de olacak. İlk dönemin ortasında bir tane ve ikinci dönemin ortasında da bir tane olmak üzere belirlenen ara tatillerin tarihleri merak ediliyor. İşte okullar ne zaman kapanacak sorusunun cevabı ve ara tatil tarihleri…

  Devamı...

 • ÖZEL OKUL FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENİYOR

  ÖZEL OKUL FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENİYOR

  Türkiye Özel Okullar Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Sözcü’ye açıklamasındaki "Hamburgerci açar gibi özel okul açmak cinayettir. Önlem alınmalı” çağrısı sektör temsilcilerini ve Milli Eğitim Bakanlığı’nı harekete geçirdi.

  Devamı...

 • İBB EĞİTİM YARDIMI 100 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAK

  İBB EĞİTİM YARDIMI 100 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞACAK

  İBB Eğitim Yardımı ilkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim gören şehit çocukları, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere geçtiğimiz yıl 200 TL olarak dağıtılan karşılıksız yardımların devam etmesi kararı alındı. Geçtiğimiz yıl 48 bin öğrencinin yararlandığı ve 200 TL olarak dağıtılan yardımlar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla 50'şer TL arttırıldı.

  Devamı...

 • BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR GÜNCELLENDİ

  BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR GÜNCELLENDİ

  Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  Devamı...

 • İSMEK KAYITLARI BUGÜN BAŞLADI ! ŞİLE İSMEK KURS MERKEZİNDEN DUYURU

  İSMEK KAYITLARI BUGÜN BAŞLADI ! ŞİLE İSMEK KURS MERKEZİNDEN DUYURU

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi İSMEK’in, 2019-2020 eğitim dönemi kayıtları 9 Eylül’de yani bugün başlıyor. İSMEK’in ücretsiz eğitimlerinden yararlanmak isteyenler başvurularını internet üzerinden online olarak ya da eğitim merkezlerimize şahsen başvurarak gerçekleştirebilecek.

  Devamı...

 • OKUL MASRAFLARI CEP YAKIYOR

  OKUL MASRAFLARI CEP YAKIYOR

  Yaz tatilinin bitmesiyle öğrencilerin ve velilerin okul telaşı da başladı.

  Devamı...

 • OKULLAR VE ÇEVRESİNDE GÜVENLİK TEDBİRLERİ

  OKULLAR VE ÇEVRESİNDE GÜVENLİK TEDBİRLERİ

  İstanbul Valiliğince, yeni eğitim ve öğretim yılı kapsamında okul ve çevresinde güvenlik önlemleri alındı.

  Devamı...