• MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

  MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN LİSE SON ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE

  MEB'ten lise son öğrencilerine müjde geldi. Yükseköğretime devam edecek 12.sınıf öğrencilerinin devamsızlıkları affedilecek.

  Devamı...

 • OKULLARDA KARNE HEYECANI

  OKULLARDA KARNE HEYECANI

  Milyonlarca öğrenci bugün karne alıyor. Yaklaşık 18 milyon öğrenci, karne alarak yaz tatiline girdi. Öğrenciler üç aylık tatile çıkıyor

  Devamı...

 • YARIN KARNE GÜNÜ

  YARIN KARNE GÜNÜ

  Yarın milyonlarca öğrenci karne alacak. Bazı öğrenciler için sevinç ve gurur kaynağı olan bu gün, bazı öğrenciler için üzüntü ve kaygıya sebep olabilir. Okul başarısının pek çok faktöre bağlı olabileceğine dikkat çeken uzmanlar, karnesinde düşük notlar olan çocuğun başarısız olarak nitelendirilemeyeceğini söylüyor... Peki, hem öğrenciler hem de aileler için özel olan bu günde nelere dikkat etmeli? Karne alan çocuğa nasıl yaklaşmalı? Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Durukan, anlattı

  Devamı...

 • ÖSYM BAŞKANI AYGÜN

  ÖSYM BAŞKANI AYGÜN'DEN FLAŞ YKS AÇIKLAMASI

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, hafta sonu 188 sınav merkezinde uygulanacak YKS'ye toplam 2 milyon 528 bin 110 adayın katılacağını bildirdi.

  Devamı...

 • MEB, MİLYONLARCA ÖĞRENCİYE "SOSYAL ETKİNLİK BELGESİ" VERECEK

  MEB, MİLYONLARCA ÖĞRENCİYE "SOSYAL ETKİNLİK BELGESİ" VERECEK

  Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilere 14 Haziran Cuma günü akademik karnelerinin yanında "bilim", "sanat", "kültür", "spor" ve "toplum hizmeti" gibi başlıklarda yaptıkları her türlü sosyal etkinlik için "sosyal etkinlik belgesi" de verilecek.

  Devamı...

 • FORMASYON KALKIYOR

  FORMASYON KALKIYOR

  Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, eğitim sistemi içerisinde yaklaşık 1 milyon öğretmenin bulunduğunu ve 650 bin civarında formasyon almış beklemede olan öğretmen adayının olduğunu söyledi. Safran, ayrıca 95 eğitim fakültesinde okuyan 226 bin öğrencinin bulunduğu bilgisini vererek, Türkiye’de her yıl yaklaşık 5-6 bin öğretmen ihtiyacı bulunduğunu belirtti.

  Devamı...

 • LGS SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI MEB

  LGS SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI MEB'İN İNTERNET SİTESİNDE YAYIMLANDI

  LGS kapsamında dün gerçekleştirilen merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarı MEB'in internet adresinde yayımlandı.

  Devamı...

 • LGS SINAVI YARIN

  LGS SINAVI YARIN

  Milli Eğitim Bakanlığınca 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav yarın düzenlenecek. İki bölüm halinde uygulanacak sınavın birinci oturumu saat 09.30, ikinci oturumu ise saat 11.30'da başlayacak. Sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika sürecek. Öğrencilere birinci oturumda, 8'inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil; ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecek.

  Devamı...

 • YKS GİRİŞ BELGELERİ İNTERNETTE ERİŞİME AÇILDI

  YKS GİRİŞ BELGELERİ İNTERNETTE ERİŞİME AÇILDI

  Adayların merakla beklediği YKS giriş belgeleri internette erişime açıldı. Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olarak gerçekleştirilecek olan sınav 15-16 Haziran tarihinde yapılacak.

  Devamı...

 • MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK: ORTA ÖĞRETİMDE DE HAYAL-ETKİNLİK-YAŞAM ATÖLYELERİ OLACAK

  MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK: ORTA ÖĞRETİMDE DE HAYAL-ETKİNLİK-YAŞAM ATÖLYELERİ OLACAK

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'ilk kez bir ülkenin eğitim sisteminin alt sistemlerle beraber bütünleşik olarak ele alındığı ve her bir alt sistemin birbiriyle alakasının güçlü bir şekilde fizibilitesinin yapıldığı bir tasavvurdan söz ettiklerini söyledi.

  Devamı...