• YÖK

  YÖK'TEN FLAŞ KARAR! O SINIRI KALDIRDILAR!

  YÖK yeni bir karar aldı ve  üniversitelerdeki program kontenjanlarının en fazla yüzde 50'sine kadar yurt dışından öğrenci kabul edilmesine ilişkin sınırlamayı kaldırdı. Ayrıca bu yeni düzenleme Devlet–Vakıf bütün üniversiteler için geçerli olacak.

  Devamı...

 • ÖSYM ALES SONUÇLARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

  ÖSYM ALES SONUÇLARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

  2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES pazar günü yapıldı. Sınava girenler soru ve cevapları araştırırken ALES başvurusu yapmak isteyenler de tarih araştırmasına başladı. Peki 2019 yılı içinde yapılacak.

  Devamı...

 • LGS’YE SON BİR AY KALA NE YAPILMALI?

  LGS’YE SON BİR AY KALA NE YAPILMALI?

  1 Haziran’da yapılacak LGS, öğrenciler kadar velileri de yakından ilgilendiriyor. Uzmanlar, ailelerin bu süreçte öğrencilerin yanında olması ve onları moral ve motivasyon olarak güçlü tutabilmesinin çok önemli olacağını söyledi.

  Devamı...

 • MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK

  MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK'TAN LGS AÇIKLAMASI

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,  Liselere Geçiş Sistemi LGS'de ezbere dayalı soruların çıkmayacağını,  öğrencilerin düşünebilme yorumlama ve sorgulama tarzı soruları cevaplayacaklarını belirtti.

  Devamı...

 • SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

  SINAV YERLERİ AÇIKLANDI

  08 - 09 Aralık 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek   Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2018-1. Dönem sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrenciler Sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilecekler.

  Devamı...

 • LGS İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME

  LGS İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME

  LGS için 2. Örnek soru kitapçığı yayınlandı

  Devamı...