12345678910
 • SIRBİSTAN

  SIRBİSTAN'DAN VERGİSİZ ET VE TARIM İTHALATI BAŞLIYOR!

  Karar yürürlüğe girdi; "Sırbistan’dan 5 bin ton büyükbaş hayvan eti, 35 bin ton ayçiçeği tohumu yağı da dahil olmak üzere 59 farklı tarım ve gıda ürünü sıfır gümrükle ithal edilecek"

  Devamı...

 • MERKEZ BANKASI YIL SONU DOLAR BEKLENTİ ANKETİ AÇIKLANDI

  MERKEZ BANKASI YIL SONU DOLAR BEKLENTİ ANKETİ AÇIKLANDI

  Merkez Bankası yıl sonu dolar beklenti anketinde, yıl sonu dolar kuru tahmini 6,43'ten 6,3015 TL'e geriledi. MB'nın yıl sonu enflasyon beklentisi ise yüzde 15,85'e indi.

  Devamı...

 • KDV VE ÖTV İNDİRİMLERİNDE SON 20 GÜN

  KDV VE ÖTV İNDİRİMLERİNDE SON 20 GÜN

  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından mobilya ve beyaz eşya sektörlerinde uygulamaya konulan katma değer vergisi (KDV) ve özel tüketim vergisi (ÖTV) indirimlerinin bitmesine 20 gün kaldı.

  Devamı...

 • DOLAR HAFTAYA HAREKETLİ BAŞLADI

  DOLAR HAFTAYA HAREKETLİ BAŞLADI

  Dolar/TL bayramda iki yönlü sert dalgalandı. Güney Afrika randına karşılık TL alım işlemleri, Fed'in faiz indireceği beklentisi ve S-400 iyimserliğiyle dolar kuru 5.66'ya kadar inse de S-400'da havanın bozmasıyla yeniden 5.80 üzerine çıktı. TCMB'nin Para Politika Kurulu'nun toplanacağı haftaya dolar 5.85 ile yukarı yönlü başladı

  Devamı...

 • BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

  BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 ürünü pamuk ve yağlı tohumlar fark destek ödemelerine ilişkin, "Toplamda 3 milyar TL ödeme yapmamız gerekiyor, 170 bin çiftçimize bugün 19.00'dan itibaren 2 milyar TL'sini yani yaklaşık yüzde 70'ini ödemiş olacağız." dedi.

  Devamı...

 • DOLAR, 5.90 TL

  DOLAR, 5.90 TL'NİN ALTINA İNDİ

  Dolar kuru, ABD ile ilişkilerdeki S-400 kaynaklı gerilimin tekrarlanacak İstanbul sonrasına ötelenebileceğinin getirdiği iyimserlikle geriledi. Piyasalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump'ın G-20 zirvesinde özel bir görüşme yapabileceği haberi fiyatlamada etkili. Dolar/TL bir kez daha 6 liranın altını test ederken, Güney Afrika'daki kâr realizasyonu da TL'yi pozitif etkiliyor. 30 Mayıs sabahı dolar 6.0154 TL'de, euro ise 6.71'de başladı. Dolar önce 6, sonra da 5.95 ve 5.90'ı kırarak 5.89'u gördü. Borsa'da da alıcılı seyir var. BIST 100 endeksi yüzde 2 primli

  Devamı...

 • EMEKLİYE - TAŞERONA - İŞSİZE ÖDEME YARIN

  EMEKLİYE - TAŞERONA - İŞSİZE ÖDEME YARIN

  Milyonlarca kişinin beklediği ödemeler yarın hesaplara yatacak. 12 milyon emekliye 10.7 milyar liralık ikramiye ödenirken, kadroya geçen taşeron işçiler de ilave tediyenin ikinci yarısını yarın alacak. İşsizlik maaşları da erken yatacak.

  Devamı...

 • FAİZSİZ SAĞLIK SİGORTASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

  FAİZSİZ SAĞLIK SİGORTASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

  Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüz başta olmak üzere sağlık sigortası kategorisinde sunduğumuz faizsiz alternatiflerimiz hem sektörü büyüttü hem de hassasiyetleri nedeniyle bu hizmetlerden çekinen insanlara çözüm oldu. 2019’un ilk çeyreğinde gerçekleştirdiğimiz 1 milyon TL’lik prim üretimide bu ilginin en büyük kanıtı” dedi. Sincek “Ücretli çalışansanız; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını, aylık brüt ücretin yüzde 15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz" dedi. 

  Devamı...

 • DOLAR YUKARI YÖNLÜ BAŞLADI

  DOLAR YUKARI YÖNLÜ BAŞLADI

  Dolar kuru dün kapalı olan ABD ve Londra piyasasından ötürü düşük hacimli ve aşağı bir seyir izledi. TCMB'nin yabancı paralar için zorunlu karşılıkları 200 baz puan artırmasıyla kur 6.03 seviyesine indi. Piyasalarda ABD ile ilişkiler ve seçim atmosferi izlenirken, Dolar/TL 28 Mayıs sabah yukarı yönlü başlayarak 6.0731'de, euro ise 6.7924 TL'den el değiştiriyor

  Devamı...

 • KGF

  KGF'DEN KOBİ'LERE YENİ DESTEK PAKETİ

  Kredi Garanti Fonunun öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve KOBİ'lere 500 bin liraya kadar kredi imkanı sağlayan "KGF Destek Kredisi Projesi" bugün itibarıyla uygulamaya konuldu

  Devamı...

 • 12345678910