12345678910
 • YANGIN SÖNMÜYOR

  YANGIN SÖNMÜYOR

  Yaz mevsiminin ortasına  gelinmesine , tarla ürünü piyasayı doldurmasına rağmen, sebze meyve fiyatları hala  gerilemedi , mutfak masraflarındaki artış ailelerin bütçesindeki deliği büyütüyor. Temel tüketim ürünlerindeki artış, vatandaşı alışveriş yaparken daha temkinli davranmak zorunda bırakıyor. Domatesten, meyveye; etten, tereyağına neredeyse her şey tezgâhlarda geçen yıla göre  daha pahalıya satılıyor.  Bir, iki poşetlik alışveriş yapan halkın cebinden en az 150 lira para çıkıyor. Bir çekirdek ailesinin düzgün bir pazar alışverişi yapabilmesi için 200 lira civarında para harcaması gerekiyor. Pazarda, markette tüm ürünler birbiri ile zam yarışına girdi.  Bir çok temel tüketim ürünlerine bir yıl içinde yüzde 15 ile yüzde 200 arasında zam geldi. Geçen yıl 20 Temmuz'da 4.85 TL'den işlem gören dolar, dün itibariyle 5.65 TL'den satıldı. TL'nin dolar karşısındaki bir yıllık değer kaybı yüzde 17 oldu. 2 bin 20 lira alan asgari ücretlinin bir yıllık alım gücü de 343 lira azalarak bin 677 liraya indi.TÜRK-İŞ Araştırmasının Haziran 2019 ayı sonucuna göre:

  Devamı...

 • DOLAR BUGÜN DÜŞÜŞE GEÇTİ

  DOLAR BUGÜN DÜŞÜŞE GEÇTİ

  Fed kararının ardından başta gelişmekte olan ülkeler olmak üzere piyasalara hakim olan pozitif hava sürüyor. Bir süre 3 faiz artışı beklentisinden artık 3 faiz indirimine dönen piyasalarda gelişen ülke paraları dolar faizinin düşecek olmasıyla dolar karşısında değer kazandı.

  Devamı...

 • ALTIN FİYATLARI YÜKSELİYOR

  ALTIN FİYATLARI YÜKSELİYOR

  Gram altının  alış fiyatı 20 Temmuz Cumartesi günü 261,67, satış fiyatı ise 261,73 TL.

  Devamı...

 • YENİ ZAMLAR YOLDA

  YENİ ZAMLAR YOLDA

  Makina Mühendisleri Odası, temmuz ayında elektrik üretimi için satılan doğalgaz fiyatlarına yüzde 6.45 oranında zam yapıldığını hatırlatarak elektrik ve gaz fiyatlarında yeni bir zam dalgasının kapıda olduğu uyarısında bulundu.

  Makina Mühendisleri Odası (MMO) 2019 Temmuz ayı elektrik ve doğalgaz fiyatları raporunu açıkladı. Rapora göre, temmuz ayında yapılan zamla birlikte elektrik fiyatları son 1.5 yılda yüzde 50-98.2 oranında arttı. MMO Başkanı Yunus Yener, “Siyasal iktidarın izlediği toplum çıkarlarını değil, özel şirketleri kollayan politikalar nedeniyle elektrik ve doğalgaz fiyatlarında yeni zamlar gündemdedir” diye konuştu.

  Devamı...

 • DOLAR GÜNE NASIL BAŞLADI

  DOLAR GÜNE NASIL BAŞLADI

  Yurtiçinde son günlerdeki olumsuz haber akışı ve devam eden risklere rağmen iyimser bir havanın gözlendiği piyasada dolar/TL bu sabah güne 5.70 seviyesinin hemen altında başladı.

  Yabancı yatırımcıların artık fazla işlem yapmaması ve son dönemde yoğun alım yapan yerli bireysel yatırımcının dolar talebinin azalmasının, TCMB’nin faiz indirim miktarına yönelik belirsizlik nedeniyle Fed’den faiz indirim beklentisinin küresel risk iştahını desteklediği bir ortamda olumsuz haber akışına rağmen kurda fiyatlamaların sınırlı kalmasına neden olduğu belirtiliyor.

  Devamı...

 • YARI FİYATINA ÇEYREK ALTIN

  YARI FİYATINA ÇEYREK ALTIN

  Balıkesir Gönen’de bir kuyumcuya ait çeyrek, yarım, gram ve Cumhuriyet altınının da aralarında bulunduğu çeşitli cinste altın ve takı ürünleri yarı fiyatına icradan satışa çıkacak.

  Devamı...

 • TARLADA 10 KURUŞ

  TARLADA 10 KURUŞ

  AdaDevamı...

 • BAYRAM ÖNCESİ KRİZ.

  BAYRAM ÖNCESİ KRİZ.

  Plansız yapılan canlı hayvan ve kırmızı et ithalatı yerli besiciyi vurdu.

  Devamı...

 • DOLARDA S-400 HAREKETLİLİĞİ.

  DOLARDA S-400 HAREKETLİLİĞİ.

  ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu ay faiz indirimi yapacağına yönelik beklentilerle yönünü aşağı çeviren dolar/TL'de S-400 teslimatının başlamasıyla yukarı yönlü hareketlilik yaşandı.

  Devamı...

 • DOLAR DALGALI YÜKSELDİ.

  DOLAR DALGALI YÜKSELDİ.

  Dolar bugün bir miktar yükselişle başladı. Sabah saatlerinde 5.7518'e kadar tırmanan kur, sonrasında kazancının önemli bir kısmını geri vermesinin ardından öğle sonrası işlemlerde tekrar yükselişe geçti.

  Devamı...

 • 12345678910