12345678910
 • DOLAR, FED ÖNCESİ HAREKETLİ

  DOLAR, FED ÖNCESİ HAREKETLİ

  Döviz kurları dün Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi'nin para politikasında gevşeme sinyali verdiği açıklamalar ve Trump'ın Fed'e yönelik mesajlarıyla düşerken piyasalarda ralli yaşandı. BİST 94 bin puanı aşarken, dolar/TL ise 5.82 seviyelerinden kapandı. Gece geç saatlerde ise Bloomberg News'in Trump yönetiminin temmuz başında S-400 teslimatı başladığında Türkiye'ye 3 yaptırım seçeneğini değerlendirdiği iddiasıyla 5.91'e kadar çıktı. 19 Haziran günü dolar 5.87 seviyelerinde el değiştiriyor

  Devamı...

 • DOLAR DÜŞÜŞE DEVAM EDİYOR

  DOLAR DÜŞÜŞE DEVAM EDİYOR

  Dolar/TL, haber ve veri akışının yoğun olduğu haftanın ilk gününde iki yönlü dalgalansa da günü aşağı yönlü hareketle 5.87'den kapamıştı. 18 haziran sabahı kurdaki düşüş trendi sürüyor. Fed başta olmak üzere dünya genelinde merkez bankalarının politika toplantıları izlenirken, içeride sanayi üretimi verisi ve ABD ile ilişkiler öne çıkıyor

  Devamı...

 • İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI

  İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI

  İşsizlik rakamları açıklandı. TÜİK'in açıkladığı mart ayı işsizlik rakamlarına göre işsizlik yüzde 14.1 oldu. Beklenti de yüzde 14.1 şeklindeydi. Bir önceki ay yüzde 26.1 olan genç işsizlik yüzde 25.2'ye indi. Mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı bir önceki döneme göre 68 bin kişi artarak 4 milyon 487 bin kişi olarak gerçekleşti. İşsizlik oranı 0,1 puan artarak yüzde 13,7 oldu.

  Devamı...

 • SIRBİSTAN

  SIRBİSTAN'DAN VERGİSİZ ET VE TARIM İTHALATI BAŞLIYOR!

  Karar yürürlüğe girdi; "Sırbistan’dan 5 bin ton büyükbaş hayvan eti, 35 bin ton ayçiçeği tohumu yağı da dahil olmak üzere 59 farklı tarım ve gıda ürünü sıfır gümrükle ithal edilecek"

  Devamı...

 • MERKEZ BANKASI YIL SONU DOLAR BEKLENTİ ANKETİ AÇIKLANDI

  MERKEZ BANKASI YIL SONU DOLAR BEKLENTİ ANKETİ AÇIKLANDI

  Merkez Bankası yıl sonu dolar beklenti anketinde, yıl sonu dolar kuru tahmini 6,43'ten 6,3015 TL'e geriledi. MB'nın yıl sonu enflasyon beklentisi ise yüzde 15,85'e indi.

  Devamı...

 • KDV VE ÖTV İNDİRİMLERİNDE SON 20 GÜN

  KDV VE ÖTV İNDİRİMLERİNDE SON 20 GÜN

  Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından mobilya ve beyaz eşya sektörlerinde uygulamaya konulan katma değer vergisi (KDV) ve özel tüketim vergisi (ÖTV) indirimlerinin bitmesine 20 gün kaldı.

  Devamı...

 • DOLAR HAFTAYA HAREKETLİ BAŞLADI

  DOLAR HAFTAYA HAREKETLİ BAŞLADI

  Dolar/TL bayramda iki yönlü sert dalgalandı. Güney Afrika randına karşılık TL alım işlemleri, Fed'in faiz indireceği beklentisi ve S-400 iyimserliğiyle dolar kuru 5.66'ya kadar inse de S-400'da havanın bozmasıyla yeniden 5.80 üzerine çıktı. TCMB'nin Para Politika Kurulu'nun toplanacağı haftaya dolar 5.85 ile yukarı yönlü başladı

  Devamı...

 • BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

  BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 ürünü pamuk ve yağlı tohumlar fark destek ödemelerine ilişkin, "Toplamda 3 milyar TL ödeme yapmamız gerekiyor, 170 bin çiftçimize bugün 19.00'dan itibaren 2 milyar TL'sini yani yaklaşık yüzde 70'ini ödemiş olacağız." dedi.

  Devamı...

 • DOLAR, 5.90 TL

  DOLAR, 5.90 TL'NİN ALTINA İNDİ

  Dolar kuru, ABD ile ilişkilerdeki S-400 kaynaklı gerilimin tekrarlanacak İstanbul sonrasına ötelenebileceğinin getirdiği iyimserlikle geriledi. Piyasalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump'ın G-20 zirvesinde özel bir görüşme yapabileceği haberi fiyatlamada etkili. Dolar/TL bir kez daha 6 liranın altını test ederken, Güney Afrika'daki kâr realizasyonu da TL'yi pozitif etkiliyor. 30 Mayıs sabahı dolar 6.0154 TL'de, euro ise 6.71'de başladı. Dolar önce 6, sonra da 5.95 ve 5.90'ı kırarak 5.89'u gördü. Borsa'da da alıcılı seyir var. BIST 100 endeksi yüzde 2 primli

  Devamı...

 • EMEKLİYE - TAŞERONA - İŞSİZE ÖDEME YARIN

  EMEKLİYE - TAŞERONA - İŞSİZE ÖDEME YARIN

  Milyonlarca kişinin beklediği ödemeler yarın hesaplara yatacak. 12 milyon emekliye 10.7 milyar liralık ikramiye ödenirken, kadroya geçen taşeron işçiler de ilave tediyenin ikinci yarısını yarın alacak. İşsizlik maaşları da erken yatacak.

  Devamı...

 • 12345678910