12345678910
 • FAİZSİZ SAĞLIK SİGORTASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

  FAİZSİZ SAĞLIK SİGORTASI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

  Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünümüz başta olmak üzere sağlık sigortası kategorisinde sunduğumuz faizsiz alternatiflerimiz hem sektörü büyüttü hem de hassasiyetleri nedeniyle bu hizmetlerden çekinen insanlara çözüm oldu. 2019’un ilk çeyreğinde gerçekleştirdiğimiz 1 milyon TL’lik prim üretimide bu ilginin en büyük kanıtı” dedi. Sincek “Ücretli çalışansanız; kendiniz, eşiniz ve küçük çocuklarınız için ödediğiniz primlerin tamamını, aylık brüt ücretin yüzde 15'ini ve brüt asgari ücretin toplam tutarını aşmamak kaydıyla vergi indiriminde kullanabilirsiniz" dedi. 

  Devamı...

 • DOLAR YUKARI YÖNLÜ BAŞLADI

  DOLAR YUKARI YÖNLÜ BAŞLADI

  Dolar kuru dün kapalı olan ABD ve Londra piyasasından ötürü düşük hacimli ve aşağı bir seyir izledi. TCMB'nin yabancı paralar için zorunlu karşılıkları 200 baz puan artırmasıyla kur 6.03 seviyesine indi. Piyasalarda ABD ile ilişkiler ve seçim atmosferi izlenirken, Dolar/TL 28 Mayıs sabah yukarı yönlü başlayarak 6.0731'de, euro ise 6.7924 TL'den el değiştiriyor

  Devamı...

 • KGF

  KGF'DEN KOBİ'LERE YENİ DESTEK PAKETİ

  Kredi Garanti Fonunun öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve KOBİ'lere 500 bin liraya kadar kredi imkanı sağlayan "KGF Destek Kredisi Projesi" bugün itibarıyla uygulamaya konuldu

  Devamı...

 • TÜRK-İŞ AÇLIK SINIRINI AÇIKLADI

  TÜRK-İŞ AÇLIK SINIRINI AÇIKLADI

  Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), tarafından yapılan açıklamaya göre Mayıs'ta dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 2 bin 124 lira, yoksulluk sınırı ise 6 bin 919 lira oldu. An itibari ile Türkiye'de asgari ücretli çalışanlar açlık sınırının altında yaşıyor. Bu rakamlara göre binlerce vatandaş da yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

  Devamı...

 • DOLAR HAFTAYA DÜŞÜŞLE BAŞLADI

  DOLAR HAFTAYA DÜŞÜŞLE BAŞLADI

  Dolar kuru bir süredir devam eden 6 - 6.15 arasındaki dalgalanmasını sürdürürken 27 mayıs haftasına 6.07 seviyesinde, düşüşle başladı. Endeksteki gerileme ve petrol fiyatlarındaki sert düşüş TL'ye olumlu yansırken yükselen 500 puanın üzerindeki CDS'ler ise baskı yaratmaya devam ediyor. ABD ile ilişkilerin yanı sıra bütçe ve rezervler önemini koruyor. Bu hafta izlenecek verilerde ise büyüme rakamı öne çıkıyor

  Devamı...

 • HÜKÜMET DUYURDU! O ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR

  HÜKÜMET DUYURDU! O ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Şubat ve Mart ayı çiğ süt destek ödemelerinin 24 Mayıs Cuma günü saat 18:00’den sonra tek seferde ödeneceğini açıkladı.

  Devamı...

 • TÜRKİYE

  TÜRKİYE'NİN DOLAR HAMLESİ HERKESİ RAHATSIZ ETTİ!

  BDDK 100 bin doların üzerinde döviz alımına bir gün bekleme kuralı getirmişti. Bu durum spekülatörleri yeni hamleye yönlendirdi. Türkiye’ye döviz girmesini önlemek isteyenler, BDDK’nın döviz üzerinden ülkeye ayar vermek çabasındakilere karşı attığı adımı ‘TL’nin değerini korumak için sermaye kontrolü’ olarak yorumladı.

  Devamı...

 • TÜRKİYE ABD MENŞELİ 22 ÜRÜNDE GÜMRÜK VERGİSİNİ YARIYA İNDİRDİ

  TÜRKİYE ABD MENŞELİ 22 ÜRÜNDE GÜMRÜK VERGİSİNİ YARIYA İNDİRDİ

  ABD menşeli 22 üründe gümrük vergisini yarıya indirdi. Karar, ABD'nin geçen hafta Türk çeliği ve alüminyum ürünlerine uyguladığı yüzde 50 ve yüzde 20 ek vergiyi yarıya indirmesinin ardından geldi. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

  Devamı...

 • DÖVİZ ALACAKLAR DİKKAT! BUGÜNDEN İTİBAREN YENİ DÜZENLEME GELDİ.

  DÖVİZ ALACAKLAR DİKKAT! BUGÜNDEN İTİBAREN YENİ DÜZENLEME GELDİ.

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), döviz alım ve satım işlemlerine bugün itibariyle yeni kural getirdi. Yeni kural çerçevesinde, 100 bin dolar üzeri döviz almak isteyenler bir gün bekleyecek. Dövizin Türk Lirası karşılığı bir gün önce yatırılacak, alınan döviz hesaba ertesi gün geçecek.

  Devamı...

 • DOLAR GÜNE SAKİN BAŞLADI

  DOLAR GÜNE SAKİN BAŞLADI

  Dolar/TL birkaç gündür geniş bantta sert dalgalanmaya devam ederken dün 6 - 6.05 arasında sakin bir seyir izledi. 16 Mayıs sabahı dolar kuru 6.02'li seviyelerde. İstanbul seçimlerinin yenilenme kararı ardından piyasalarda siyaset gündemi, küresel piyasalar, veri gündemi ve ABD ile ilişkiler takip ediliyor.

  Devamı...

 • 12345678910