12345678910
 • PİYASADA SON DURUM

  PİYASADA SON DURUM

  Yatırımcıların ve hediye etmek isteyenlerin en çok araştırdığı seçeneklerden biri olan altın güne sakin başladı. Milyonlarca kişi "Altın bugün kaç lira?" sorusunu sorarak yanıt arıyor. Dalgalı bir seyir izleyen altın fiyatları 257 lira seviyesinde dengelendi. İstanbul Kapalıçarşı’da, bugün kapanışta çeyrek altın 420 lira, Cumhuriyet altını 1.719 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise 257,8 liradan işlem gördü. Peki çeyrek altında son durum ne? İşte 9 Temmuz altın fiyatları…

  Devamı...

 • KREDİ KARTI BORÇLARI MECLİS GÜNDEMİNDE

  KREDİ KARTI BORÇLARI MECLİS GÜNDEMİNDE

  İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, vatandaşın kredi kartı borçlarındaki korkutan tabloyu Meclis gündemine taşıdı.

  Devamı...

 • ELEKTRONİK VE BEYAZ EŞYADA TAKSİT SAYILARI ARTTI

  ELEKTRONİK VE BEYAZ EŞYADA TAKSİT SAYILARI ARTTI

  Ticaret Bakanlığı'nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre bazı eşyalardaki taksit 18 aya çıktı. Ticaret Bakanlığı bazı eşyalara ilişkin taksit sayılarındaki değişikliği Resmi Gazete’de duyurdu.

  Devamı...

 • YERLİ VE MİLLİ PATATES 2023

  YERLİ VE MİLLİ PATATES 2023'TE SOFRAMIZDA OLACAK

  Türkiye'nin yerli ve milli patatesi Nahita Adana'da hasat edildi. Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürü Uğur Pırlak, 2023 yılı itibariyle Nahita çeşidinin Türk çiftçilerin elinde olacağını sertifikasyon sürecinin o zaman tamamlanacağını bildirdi.

  Devamı...

 • İNDİRİMİN BİTMESİNE SON 9 GÜN

  İNDİRİMİN BİTMESİNE SON 9 GÜN

  Mobilya, beyaz eşya ve araçlarda ÖTV ve KDV indirimi, ekonomiyi canlandırmak ve enflasyonla mücadele kapsamında 1 Kasım 2018’de başlamıştı. Bitiş tarihi 31 Aralık 2018 olarak belirlenen vergi indirimi, önce 31 Mart’a, daha sonra 30 Haziran’a kadar uzatılmıştı.

  Devamı...

 • DOLAR, FED ÖNCESİ HAREKETLİ

  DOLAR, FED ÖNCESİ HAREKETLİ

  Döviz kurları dün Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi'nin para politikasında gevşeme sinyali verdiği açıklamalar ve Trump'ın Fed'e yönelik mesajlarıyla düşerken piyasalarda ralli yaşandı. BİST 94 bin puanı aşarken, dolar/TL ise 5.82 seviyelerinden kapandı. Gece geç saatlerde ise Bloomberg News'in Trump yönetiminin temmuz başında S-400 teslimatı başladığında Türkiye'ye 3 yaptırım seçeneğini değerlendirdiği iddiasıyla 5.91'e kadar çıktı. 19 Haziran günü dolar 5.87 seviyelerinde el değiştiriyor

  Devamı...

 • DOLAR DÜŞÜŞE DEVAM EDİYOR

  DOLAR DÜŞÜŞE DEVAM EDİYOR

  Dolar/TL, haber ve veri akışının yoğun olduğu haftanın ilk gününde iki yönlü dalgalansa da günü aşağı yönlü hareketle 5.87'den kapamıştı. 18 haziran sabahı kurdaki düşüş trendi sürüyor. Fed başta olmak üzere dünya genelinde merkez bankalarının politika toplantıları izlenirken, içeride sanayi üretimi verisi ve ABD ile ilişkiler öne çıkıyor

  Devamı...

 • İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI

  İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI

  İşsizlik rakamları açıklandı. TÜİK'in açıkladığı mart ayı işsizlik rakamlarına göre işsizlik yüzde 14.1 oldu. Beklenti de yüzde 14.1 şeklindeydi. Bir önceki ay yüzde 26.1 olan genç işsizlik yüzde 25.2'ye indi. Mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı bir önceki döneme göre 68 bin kişi artarak 4 milyon 487 bin kişi olarak gerçekleşti. İşsizlik oranı 0,1 puan artarak yüzde 13,7 oldu.

  Devamı...

 • SIRBİSTAN

  SIRBİSTAN'DAN VERGİSİZ ET VE TARIM İTHALATI BAŞLIYOR!

  Karar yürürlüğe girdi; "Sırbistan’dan 5 bin ton büyükbaş hayvan eti, 35 bin ton ayçiçeği tohumu yağı da dahil olmak üzere 59 farklı tarım ve gıda ürünü sıfır gümrükle ithal edilecek"

  Devamı...

 • MERKEZ BANKASI YIL SONU DOLAR BEKLENTİ ANKETİ AÇIKLANDI

  MERKEZ BANKASI YIL SONU DOLAR BEKLENTİ ANKETİ AÇIKLANDI

  Merkez Bankası yıl sonu dolar beklenti anketinde, yıl sonu dolar kuru tahmini 6,43'ten 6,3015 TL'e geriledi. MB'nın yıl sonu enflasyon beklentisi ise yüzde 15,85'e indi.

  Devamı...

 • 12345678910