12345678910
 • ONLİNE YURT DIŞI ALIŞVERİŞLERİNDE VERGİ DÖNEMİ

  ONLİNE YURT DIŞI ALIŞVERİŞLERİNDE VERGİ DÖNEMİ

  İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Genel Sekreteri Mustafa Sezen, "Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan 1111 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile gerek vergi kaybının önüne geçebilmek gerekse özellikle Türkiye'ye giriş yapan ithal ürünlerin bir kısmının ülke ve tüketiciler için çeşitli güvenlik riskleri içermesi nedeniyle online yurt dışı alışverişlerinde vergi dönemi başladı." ifadesini kullandı.

  Devamı...

 • GİDER VERGİLERİ KANUNU

  GİDER VERGİLERİ KANUNU'NDA DEĞİŞİKLİK

  Banka ve sigorta muameleleri vergisi nispetlerinin tespitine ilişkin kararda değişiklik yapıldı.

  Devamı...

 • MART AYI SANAYİ ÜRETİMİ RAKAMLARI AÇIKLANDI!

  MART AYI SANAYİ ÜRETİMİ RAKAMLARI AÇIKLANDI!

  Türkiye İstatistik Kurumu, Mart ayıyla ilgili sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Mart ayında sanayi üretimi yıllık bazda yüzde 2.2 azaldı. Yüzde 4.4 düşüş olacağı bekleniyordu. Aylık artış da yüzde 2.1 ile 0.9'luk artış beklentisini aştı.

  Devamı...

 • DOLAR YÜKSELİŞE GEÇTİ

  DOLAR YÜKSELİŞE GEÇTİ

  Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası'nın hamleleri ile düşüşe geçerek 5,95 seviyelerine kadar geri çekilen Dolar/TL, haftaya yükselişle başlamasının ardından dün yeniden 6,10'un üzerine çıktı.ABD-Çin arasında tansiyonun yeniden yükselmenin etkisiyle de yukarı yönlü harekete geçen dolar dünkü kapanışı 6,0594'ten yaptı.

  Devamı...

 • SARMISAK 10 TL’Yİ GÖRECEK

  SARMISAK 10 TL’Yİ GÖRECEK

  Ülke genelinde yükselen sebze fiyatlarında bu kez başı sarmısak çekecek.

  Devamı...

 • KATILIM PAYI GELİYOR

  KATILIM PAYI GELİYOR

  Çevre Bakanlığı, poşetin ardından geri kazanım payı alınacak ambalajları netleştiriyor. Ekmeğin sarıldığı kese kağıdı, yoğurt kabı, cips-çerez ambalajları ve içecek kutularına da katılım payı geliyor.

  Devamı...

 • DOLAR 6 TL

  DOLAR 6 TL'NİN ALTINA İNDİ

  Dün 6.24'ün üzerine çıkan, bugün 6.05 ile 6.19 arasında dalgalı bir seyir izleyen Dolar/TL, Alman Bild Gazetesi'nin "Türkiye Rusya'dan S-400 almaktan vazgeçti" haberi ile 6 TL'nin altına indi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Twitter üzerinden haberi yalanladı. Bild'in haberinin ardından saat 20:00 sularında 5.97 TL'ye kadar inen Dolar/ TL saat 23.40 itibariyle 6 TL'nin altında hareket ediyor

  Devamı...

 • MERKEZ BANKASI HAMLESİNİ YAPTI, MALİYETİ ARTTI

  MERKEZ BANKASI HAMLESİNİ YAPTI, MALİYETİ ARTTI

  Gedik Yatırım Danışmanlığı Müdürü Üzeyir Doğan'ın yaptığı açıklamaya göre Merkez Bankası’nın dolar yükselişi karşısında aldığı kararları değerlendirdi. Kararlar neticesinde, piyasadaki dövizin maliyetinin arttığını söyledi.

  Devamı...

 • BİRİNCİ ÇEYREK KIRMIZI ET ÜRETİM İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI

  BİRİNCİ ÇEYREK KIRMIZI ET ÜRETİM İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK),yılın ilk çeyreğine (ocak-mart dönemi) ilişkin kırmızı et üretim istatistiklerini açıkladı. Türkiye'nin toplam kırmızı et üretimi, yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,5 düşüşle 211 bin 435 ton olarak gerçekleşti.

  Devamı...

 • TÜRK LİRASI, YSK

  TÜRK LİRASI, YSK'NIN KARARINDAN BU YANA EN ÇOK DEĞER YİTİREN GELİŞMEKTE OLAN ÜLKE PARA BİRİMİ

  Türk Lirası'nın ABD Doları karşısındaki değeri düşmeye devem ediyor. 6.17'den güne başlayan kur, 6.2357 seviyesini test etti.

  Devamı...

 • 12345678910