12345678910
 • ATAMALARDA İTHAL DOKTOR

  ATAMALARDA İTHAL DOKTOR

  Sağlık Bakanlığı, siyasi görüşleri dolayısıyla fişlendiği için atamasını yapmadığı hekimlerin boşluğunu, ithalleriyle dolduruyor.

  Devamı...

 • FAZLA KAHVE TÜKETİMİNDEKİ TEHLİKE!

  FAZLA KAHVE TÜKETİMİNDEKİ TEHLİKE!

  Devamı...

 • D VİTAMİNİ FAYDALARI

  D VİTAMİNİ FAYDALARI

  D vitamini bazen “güneş ışığı vitamini” olarak da adlandırılır çünkü cildinizde güneş ışığına tepki olarak üretilir. Uzmanlar, genel sağlık için D vitaminine gerçekten ihtiyacımız olduğunu söylüyorlar, ancak yeterince alamadığınız muhtemel. D vitamininin; kemikleri güçlendirmek, kas gücünü artırmak, diyabet riskini düşürmek ve kanser riskini azaltmak gibi sağlık açısından pek çok faydası bulunmaktadır.

  Devamı...

 • TÜRKİYE

  TÜRKİYE'NİN ŞİFALI SULARI

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşların "www.kaplica.saglik.gov.tr" internet adresinden Türkiye genelindeki tüm kaplıcalar ve buralardaki termal suların hangi rahatsızlıklara iyi geldiği konusunda bilgi sahibi olabileceğini belirtti.

  Devamı...

 • YATMADAN ÖNCE 10 TANE KİRAZ YERSENİZ...

  YATMADAN ÖNCE 10 TANE KİRAZ YERSENİZ...

  Bilimsel çalışmalar her gün uyumadan 10 dakika önce tüketilen 1 porsiyon (15-20 adet) kirazın, uykuya dalmayı kolaylaştırdığını ve uyku kalitesini artırdığını gösteriyor. Şeker içeriği nispeten düşük olduğu için diyabet hastalarının da rahatlıkla tüketebileceği bir meyve olan kiraz, gut hastalığının iyileşme sürecine de destek oluyor. Ancak kan sulandırıcı etkisi olduğundan kalp ve tansiyon hastaları dikkatli tüketmeli.

  Devamı...

 • BARDAĞA DÖKMEDEN TÜKETİN

  BARDAĞA DÖKMEDEN TÜKETİN

  Genellikle soda ile karıştırılan ancak sodaya nazaran içeriğinde kalsiyum, magnezyum, potasyum gibi birçok mineral barındıran maden suyunun insan vücuduna ciddi katkıları var. Peki, maden suyu nasıl içilmeli? Beslenme ve Diyet Uzmanı Buket Yavuz Koçoğlu, maden suyu tüketimi hakkında bilinmeyenleri anlattı.

  Devamı...

 • KURBAN ETİNE DİKKAT

  KURBAN ETİNE DİKKAT

  Vatandaşların Kurban Bayramı'nda etleri çiğ veya az pişmiş olarak tüketmemeleri konusunda uyarı yapıldı.

  Devamı...

 • SGK RAPOR PARASI 2 AY İÇİNDE ALINMALI

  SGK RAPOR PARASI 2 AY İÇİNDE ALINMALI

  Sosyal Sigortalar Kurumu'na bağlı olan 4A (SSK) ya da 4B (Bağ-Kur) kapsamında sigortalı çalışan vatandaşların, hastalanması, meslek hastalığına yakalanması, kadın işçiler için analık durumu ya da iş kazası geçirmesi durumunda, çalışamadıkları günlerin ücretleri maaşlarından kesilir. Bu durumda maddi açıdan mağdur olmamaları için de iş görmezlik ödeneği yani rapor parası alabilirler.

  Devamı...

 • EV YOĞURDU TÜKETİN

  EV YOĞURDU TÜKETİN

  SÜTÜ GÜVENİLİR YERDEN ALIN
   
  Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan ev yoğurdunun bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dikkat çekerek “Yoğurtta bağırsak sağlığını koruyan bakteri sayısı oldukça fazladır. Bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirir" dedi.

  Araştırmalar probiyotiklerin soğuk algınlığı sıklığını, süresini ve şiddetini azaltmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir” diyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Yeşim Özcan, 5 adımda sağlıklı ev yoğurdu yapmanın püf noktalarını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

  Devamı...

 • 12345678910