• 12345678910
 • ŞİLE ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTADIR TARİHSEL AÇIDAN

  ŞİLE ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTADIR TARİHSEL AÇIDAN

  Ulusal basında yer alan  Şile' de mezar taşları ile ilgili olarak çok yakın zamanda Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Nabi Evren ile Şile nin radyosu Bizimfmsile 'de  www.bizimfmsile.com  buluşacağız.

  Devamı...

 • ŞİLE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLAR KİRAYA VERİLECEK

  ŞİLE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLAR KİRAYA VERİLECEK

  Mülkiyeti Şile Belediyesi'ne ait olan Meşrutiyet Mahallesi ve Kurfallı Mahallesi'nde bulunan taşınmazlar ilanda belirtilen süre ve ücretle kiraya verilecek.

  Devamı...

 • ŞİLE

  ŞİLE 'DE 'SAVUNMA SANAYİ MESLEK LİSESİ AÇILIYOR 'MESLEK EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI'

  İstanbul Valiliği’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şile Belediyesi ve Repkon Makina A.Ş. arasında sektörün ihtiyacına yönelik donanımlı insan gücü yetiştirecek “mesleki eğitim iş birliği protokolü” imzalandı.

  İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şile Belediyesi, Repkon Makina ve Kalıp Sanayi Ticaret Anonim Şirketi arasında protokol imza töreni, İstanbul Valiliği’nde gerçekleştirildi.

  Protokol imza törenine,  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Belediye Başkan Vekili Özcan Kara, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Repkon Makina ve Kalıp Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayet Azer Aran ve Şirket Genel Müdürü İbrahim Külekçi, Şile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür katıldı.

  Şile İlçemizde faaliyet gösteren Repkon A.Ş. savunma sanayiine yönelik üstün performanslı makineler üretirken, yine bu alanda Ar-Ge Merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

  Açılacak olan meslek lisesi, öncelikli olarak fabrika bünyesinde eğitim verecek akabinde okul için tahsis edilen arazide, hayırsever tarafından yapılacak olan 20 derslikli yeni okul binası ve 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunda eğitim faaliyetlerine devam edecek.

  Açılacak okulda; Makine ve Tasarım Teknolojileri Alanı, Savunma Mekanik Sistemleri Dalı ile Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alan ve Dalı programları olacak.

  “Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olarak açılacak okulda eğitim, hazırlık ve 4 yıl olacak.

  Yeni okul binasına dair eğitim alanının imarla ilgili tüm işlemleri, alt yapı, hafriyat vb. hizmetler Şile Belediyesi tarafından sağlanacak.

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, protokol imzalanması sonrasında yaptıkları değerlendirmede “Şile ilçemize, ilimize, ülkemize ve sevgili öğrencilerimize yeni bir soluk getirecek savunma sanayi temalı Ar-Ge Merkezi statüsünde önemli bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

  Devamı...

 • BUGÜNDEN İTİBAREN

  BUGÜNDEN İTİBAREN 'ŞİLE AĞVA OTOBÜSLERİNDE SADECE İSTANBULKART KULLANILACAK'

  Şile Ağva otobüsleri bugün itibari ile  AKBİL-İSTANBULKART taşımacılığına geçiyor. Bu nedenden dolayı vatandaşlarımızın ,İSTANBULKART larını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.Yazıhanelerden bilet satışı yapılmayacak olup  ,ÜSKÜDAR-ŞİLE-AĞVA yazıhaneleri açık olacak ve akbil dolumu yapılacaktır.

  Devamı...

 • ARI DEDİĞİN SOKAR BAL DEDİĞİN DONAR

  ARI DEDİĞİN SOKAR BAL DEDİĞİN DONAR

  Şifa kaynağı bal Şile' ninde öne çıkmış en önemli besinlerinden biri .Kış aylarında kristalize olan ballar hakkı da Şile Arıcıları Kooperatif Başkanı Ahmet Can açıklama yaptı .

  Devamı...

 • ŞİL

  ŞİL'E DE SİGARA İÇME YASAĞI GETİRİLEN MEYDANLAR

  İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirlerine bir yenisini ekledi. 81 ilde bazı cadde ve sokaklarda sigara içmek yasaklandı. Yasağın gerekçesi olarak da vatandaşların sigara içmek için maskelerini çenelerine indirmeleri gösterildi. Şile' de sigara içme yasağı ilan edilen alanlar;

  Devamı...

 • ŞİLE KAYMAKAMLIĞINDAN

  ŞİLE KAYMAKAMLIĞINDAN 'SEVDİKLERİMİZİ KORUYALIM' KURALLARA UYALIM ÇAĞRISI

  Şile Kaykamlığı Covid 19 un ilçemizde artış göstermesi sebebi ile vatandaşlarımızı maske mesafe ve hijyen kurallarına uyması konusunda uyarıdı bulundu.

  Devamı...

 • KARARDI KARADENİZ

  KARARDI KARADENİZ 'ŞİLE '

  Günlerdir beklenen yağmur ve soğuklar İstanbul' dan sonra Şile' ye ulaştı .Saat 14:43 ve denizden yağmur fırtına geliyor.Önlemlerinizi almayı unutmayın.

  Devamı...

 • ŞİLE MUHTEŞEM ŞİLE

  ŞİLE MUHTEŞEM ŞİLE

  Şile den tüm okuyucularımıza günaydın.Hava açık Şile 'de .Maske ,mesafe ve hijyen kurallarına uyalım sevdiklerimizi koruyalım.

  Devamı...

 • HER HALİ BAŞKA GÜZEL ŞİLE

  HER HALİ BAŞKA GÜZEL ŞİLE

  Şile den tüm okuyucularımıza günaydın .Yağmurla başladık güne .Maske mesafe hijyen kurallarına uyalım sevdiklerimizi koruyalım.

  Devamı...

 • 12345678910