«Önceki 12345678910
 • BAKAN SELÇUK EMEKLİ MAAŞ FARKLARI İÇİN TARİH VERDİ

  BAKAN SELÇUK EMEKLİ MAAŞ FARKLARI İÇİN TARİH VERDİ

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan 2.3 milyon kişiye, toplamda yaklaşık 500 milyon lira tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti. Bu kapsamda aylık almakta olanlara banka ve PTT şubelerince 25 Temmuz 2019 tarihinde farkları ödenecek. Maaş farkları Haziran ayı enflasyon rakamlarının ardından belirlenmişti.


  Bakan Selçuk, "SSK kapsamında gelir aylık almakta olanların aylıkları 26 Temmuz’a kadar, Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Temmuz'da zamlı ödenecek" ifadesini kullandı.

  Devamı...

 • "TARKAN BOŞ CD BİLE YAPSA SATAR"

  "TARKAN BOŞ CD BİLE YAPSA SATAR"

  "Müzik Yolculuğu" adlı programı yapan Tuğçe Marik'in gerçekleştirdiği "Hangi Sanatçı Boş CD Bile Yapsa Satın Alırsınız?" anketinin sonuçları açıklandı.

  Devamı...

 • TUZLA BELEDİYESİNDEN DÜZCE

  TUZLA BELEDİYESİNDEN DÜZCE'YE DESTEK

  Düzce'deki selden sonra yapılan çalışmalara Tuzla Belediyesi'nden destek geldi. Bölgenin ihtiyacı doğrultusunda selin vermiş olduğu hasar karşısında gerekli araçlarla yardım ediliyor.

  Devamı...

 • BİLİNMEYEN 8 HAK

  BİLİNMEYEN 8 HAK

  1) 1384 LİRA EVDE BAKIM AYLIĞI

  Hasta ve yaşlı olduğu için rapor alıp bakıma muhtaç olduğu tespit edilen kişilerle aynı çatı altında yaşayanlara, evde bakım aylığı ödeniyor. Bu ödeme aylık 1384 liraya çıktı. Evde bakım aylığı için yüzde 50 ve üzerinde engelli raporu gerekiyor. Maaş yaşlıya değil bakana veriliyor. Başvuru ‘Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne veya varsa ilçe müdürlüklerine yapılıyor. Bu maaş için hanedeki kişi başına gelirin 1219 lirayı aşmaması şart. Bayram ikramiyeleri hesaba dahil değil.

  Devamı...

 • KAMU-SEN ZAM TEKLİFİNİ AÇIKLADI

  KAMU-SEN ZAM TEKLİFİNİ AÇIKLADI

  Türkiye Kamu-Sen, 2020-2021 Toplu Sözleşmesinde taban aylığa seyyanen 600 lira, ilk yıl %10+10, ikinci yıl %8+8 zam ve her iki yıl için yüzde 3 refah payı talep etti.

  Devamı...

 • EN BÜYÜK SAHTE DOLAR OPERASYONU

  EN BÜYÜK SAHTE DOLAR OPERASYONU

  İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bir matbaaya yapılan baskında 271 milyon sahte ABD doları ele geçirildi.

  Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Esenyurt'ta faaliyet gösteren bir matbaaya operasyon düzenledi. Matbaada üzerinde yüksek gerilim hattı yazan elektrik panosunun arkasında başka bir bölmeye geçen gizli bir kapı olduğu tespit edildi. Bu bölümde yapılan aramada  271 milyon 150 bin sahte Amerikan Doları ele geçirildi. 

  Devamı...

 • YENİ PARTİ KADROSU BELLİ OLMAYA BAŞLADI

  YENİ PARTİ KADROSU BELLİ OLMAYA BAŞLADI

  Yeni parti tartışmaları her geçen gün ciddiyet kazanmaya devam ederken, yeni parti iddialarıyla gündeme gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ana kadrosunu kesinleştirdiği öğrenildi.

  Yeni parti iddiaları gün geçtikçe daha yüksek sesle dillendirilmeye devam ederken, parti kuracağı söylenen isimlerden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kadrosuna dahil edeceği kemik isimlerin kesinleştiği iddia edildi.

  Devamı...

 • MUĞLA

  MUĞLA'DA İMAMOĞLU RÜZGARI

  Bodrum’da ailesi ile birlikte tatile yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Antik Tiyatro’da düzenlenen Zülfü Livaneli’nin ‘Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri’ adlı konserine katıldı.

  Devamı...

 • METEOROLOJİ UYARDI

  METEOROLOJİ UYARDI

  Türkiye sıcak havanın etkisinde. Yurt genelinde yüksek olan hava sıcaklığı pazartesi gününden itibaren belli yerlerde sağanak yağışa dönüşecek.

  Devamı...

 • MARMARAY

  MARMARAY'DA "İSTASYONU ACİL BOŞALTIN" ANONSU

  Son dönemde yaşanan teknik sorunlarla gündeme gelen Marmaray, bu sabah da 'istasyonu acil boşaltın' anonsu nedeniyle paniğe neden oldu.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910