«Önceki 12345678910
 • İŞSİZLİK MAAŞI ALANLARA BAYRAM MÜJDESİ! MAAŞLAR ERKEN YATACAK

  İŞSİZLİK MAAŞI ALANLARA BAYRAM MÜJDESİ! MAAŞLAR ERKEN YATACAK

  İşsizlik maaşı ne zaman ödeneceği herkes tarafından merakla aratılıyordu. İşsizlik maaşına Ramazan bayramı düzenlemesi geldi. Her ayın 5'inde ödenen işsizlik maaşı, Ramazan Bayramı dolayısıyla öne çekildi. İşsizlik maaşı 31 Mayıs Cuma hesaplara yatacak.

  Devamı...

 • İBB ŞEHİR TİYATROLARI AÇIKHAVA YAZ OYUNLARI BAŞLIYOR

  İBB ŞEHİR TİYATROLARI AÇIKHAVA YAZ OYUNLARI BAŞLIYOR

   İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın gelenekselleşen “Yaz Oyunları” başlıyor. Sezon boyunca beğeniyle izlenen Felatun Bey ile Rakım Efendi, Hastalık Hastası, Bizim Aile, Amanvermez Avni ve Cibali Karakolu oyunlarının yer aldığı “Yaz Oyunları,” 11-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde sahnelenecek. İBB Şehir Tiyatroları’nın artık bir gelenek haline getirdiği “Yaz Oyunları” bu yıl 11 Haziran’da seyirciyle buluşuyor. Yaz Oyunları, 11-16 Haziran tarihleri arasında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde saat 21.15’te sahnelenecek.Yaz Oyunları biletleri, bugün (24 Mayıs 2019) satışa çıkıyor. Biletler İBB Şehir Tiyatroları gişeleri, https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/ web sitesi ve İBB Şehir Tiyatroları Mobil Uygulaması üzerinden temin edilebiliyor.

  Devamı...

 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İLE İFTAR PROGRAMINDA KONUŞTU

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI İLE İFTAR PROGRAMINDA KONUŞTU

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sağlık çalışanları ile iftar programında açıklamalarda bulundu.

  Devamı...

 • İSTANBUL HAVALİMANLARINDA İNİŞ VE KALKIŞLAR AKSIYOR, UÇAKLAR YÖNLENDİRİLİYOR

  İSTANBUL HAVALİMANLARINDA İNİŞ VE KALKIŞLAR AKSIYOR, UÇAKLAR YÖNLENDİRİLİYOR

  İstanbul'da bu sabah etkili olan rüzgar ve sağanak yağış şehirde hava trafiğini aksattı. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda iniş ve kalkışta gecikmeler yaşanırken bazı uçaklar İzmir ve Ankara'ya yönlendirildi. Kimi uçaklar ise uzun turlar sonrası iniş yapabildi

  Devamı...

 • KIŞLADA ÇİFTE BAYRAM

  KIŞLADA ÇİFTE BAYRAM

  Yeni askerlik sisteminin tüm ayrıntıları netleşirken, kışlalarda vatani görevini yapan Mehmetçiğe de müjde geldi. Ramazan Bayramı öncesi yasalaşması beklenen sistemle 6 aylık süresi dolanlar hemen tezkere alacak.

  Devamı...

 • CUMHURBAŞKANI ERDOGAN

  CUMHURBAŞKANI ERDOGAN'IN ZİYARET ETMESİ BEKLENİYOR

  Yassıada'nın "Demokrasi ve Özgürlük Adası" olarak yeniden düzenlemesi projesinde sona gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 27 Mayıs'ta Yassıada'yı ziyaret etmesi bekleniyor. Adada 125 odalı otel, 600 kişilik konferans salonu, cami, müze sergileme alanları kafeterya ve restoranlar bulunuyor. Yassıada´nın son durumunu havadan görüntüledi. İnşaatın büyük ölçüde tamamlandığı, sahil kesiminde bazı bölümlerde işçilerin yoğun olarak çalıştığı görüldü.

  Devamı...

 • YSK İSTANBUL SEÇİMLERİNİN İPTALİNE İLİŞKİN GEREKÇELİ KARARINI AÇIKLADI

  YSK İSTANBUL SEÇİMLERİNİN İPTALİNE İLİŞKİN GEREKÇELİ KARARINI AÇIKLADI

  Yüksek Seçim Kurulu, İstanbul seçimlerinin iptaline ilişkin 250 sayfalık gerekçeli kararını açıkladı. YSK'nın gerekçeli kararında "Sandık kurulu başkanları kanuna aykırı görevlendirildi" ifadesinin altı çizildi. Ayrıca gerekçeli kararında 4 muhalif üyenin karşı oy yazıları da yer aldı. Gerekçeli kararda "Neden sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri iptal edildi?" sorusuna da yanıt verildi

  Devamı...

 • GÖREVDEN ALINAN TAYİN EDİLEN MEMURA DAVA YOLU KAPANIYOR

  GÖREVDEN ALINAN TAYİN EDİLEN MEMURA DAVA YOLU KAPANIYOR

  Meclis’te görüşülen yasa teklifine göre, Cumhurbaşkanı kamu kurumlarındaki dilediği nitelikli personeli dilediği kuruma nakil yoluyla atayabilecek. Mağdur olan memurun mahkeme şansı kalmayacak. Düzenlemenin Anayasa’nın 128’inci maddesine aykırı olduğu belirtildi.

  Devamı...

 • CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, HAKİM VE SAVCILARA SESLENDİ

  CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, HAKİM VE SAVCILARA SESLENDİ

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni’nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Devamı...

 • İŞ BANKASI GENEL MÜDÜRÜ’NDEN SERBEST PİYASA ÇAĞRISI

  İŞ BANKASI GENEL MÜDÜRÜ’NDEN SERBEST PİYASA ÇAĞRISI

  Bankalardan alınacak dövizin 24 saat sonra hesaplara geçmesi ve döviz alımına yeniden vergi getirilmesi üzerine İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali'den açıklama geldi. Bali, "Serbest piyasa bolluk demektir, bereket demektir. Kontrol darlık, bereketsizlik demektir, kısıt demektir. Kısa dönemlerde arzu etmediğimiz sonuçları hemen vermiyor diye, biraz meşakkatli olabilecek bu yoldan vazgeçmemeliyiz." diye konuştu.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910