«Önceki 12345
 • ROTA VİRÜSÜ OYUNCAKTAN BULAŞIYOR

  ROTA VİRÜSÜ OYUNCAKTAN BULAŞIYOR

  Çocuklarda ishal, kusma, ateş gibi sorunları tetikleyen rota virüsü okullarda ve kreşlerde salgına yol açabiliyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serap Ata, bu konuda önemli bilgiler verdi.

  Devamı...

 • YENİ ŞİLE DEVLET HASTANESİ HİZMETE BAŞLADI

  YENİ ŞİLE DEVLET HASTANESİ HİZMETE BAŞLADI

  75 yataklı, 4 ameliyathaneli, 5 yoğun bakım yataklı ve Fizik tedavi ünitesi de bulunan , poliklinik hizmetleri de devam eden Yeni Şile Devlet Hastanesi hizmete başladı.

  Devamı...

 • SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA UYARDI: ÇOCUKLARINIZI AŞILATIN

  SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA UYARDI: ÇOCUKLARINIZI AŞILATIN

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, göç nedeniyle özellikle Avrupa’da ciddi kızamık vakaları görüldüğünü belirterek, bunun Türkiye’ye de yansımaları olduğunu söyledi.

  Devamı...

 • EN TEHLİKELİ DÖNEME GİRİLDİ

  EN TEHLİKELİ DÖNEME GİRİLDİ

  Gripte Mart alarmı

  Devamı...

 • ZEYTİNİN HİÇ DUYMADIĞINIZ FAYDALARI

  ZEYTİNİN HİÇ DUYMADIĞINIZ FAYDALARI

  1.Uzman Diyetisyen İpek Ağaca Özger, “Sağlığınızı düşünüyorsanız, her gün bir avuç zeytin tüketin. Sadece kahvaltıda değil salata, yemek ve ara öğünlerde de zeytin yiyebilirsiniz” diyor ve zeytinin faydalarını anlatıyor.

  Devamı...

 • HANGİ BESİNİ FAZLA TÜKETMEK HANGİ SORUNA İŞARET EDİYOR?

  HANGİ BESİNİ FAZLA TÜKETMEK HANGİ SORUNA İŞARET EDİYOR?

  Kimilerimiz bazı besinleri normalden daha çok tüketiyor, bazen çikolata, bazen et, bazen de kahve isteğimizin önüne geçemiyoruz. Halbuki bir besini aşırı tüketmek çeşitli sorunların işareti olabiliyor. Örneğin aşırı peynir yeme isteği, diyet yağ içeriğinin yeterli miktarda olmamasının yanında kalsiyum eksikliğinin de bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

  Devamı...

 • BURUN SPREYLERİ HAKKINDA KORKUTAN GERÇEK!

  BURUN SPREYLERİ HAKKINDA KORKUTAN GERÇEK!

  Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Dr. Bahadır Baykal burun tıkanıklığı hakkında konuşarak, önerilerde bulundu. Burun tıkanıklığının ilk bakışta basit bir rahatsızlık gibi göründüğünü ifade eden Baykal, işin aslının öyle olmadığını vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu:

  Devamı...

 • TEMİZLİK ÜRÜNLERİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT!

  TEMİZLİK ÜRÜNLERİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT!

  Genel Cerrahi Op. Dr. Öğr. Üyesi Doç. Dr. Burak Kavlakoğlu, evlerde kullanılan temizlik ürünlerinin içilmesi haline yaşanan tehlikeler konusunda açıklama yaptı. Evde kullanılan temizlik ürünlerinin içimi yemek borusunda hayat boyu devam eden tahribata neden olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Burak Kavlakoğlu, "Kolay elde edilen koroziv maddelerin kazara içimi önemli bir sosyal sorundur.

  Devamı...

 • AMELİYAT OLACAKLARA ZENCEFİL VE ZERDEÇAL UYARISI!

  AMELİYAT OLACAKLARA ZENCEFİL VE ZERDEÇAL UYARISI!

  Bitkilerin şifalı etkileri muhtemelen insanlık tarihi kadar eski bir bilgi. Ancak “bitkiler doğal ürünlerdir ve doğal olan ilaçtan daha etkilidir, üstelik zararsızdır” algısı her zaman doğru değil.

  Devamı...

 • KÜFLÜ PEYNİRDEKİ TEHLİKE!

  KÜFLÜ PEYNİRDEKİ TEHLİKE!

  Diyetisyen Cansu Arslan, kırmızı, siyah ve bej renkli küf barındıran peynirlerin insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceğini, hatta mikotoksin  / aflatoksin varlığıyla kansere sebep olabileceğini bu nedenle tüketilmemeleri gerektiğini belirtti.

  Devamı...

 • «Önceki 12345