• «Önceki 12345678910
 • EMEKLİ MAAŞLARI VE İKRAMİYELERDE İLK ÖDEME BUGÜN

  EMEKLİ MAAŞLARI VE İKRAMİYELERDE İLK ÖDEME BUGÜN

  En düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye yükselmesinin ardından ilk zamlı maaşlar bugün yatmaya başlıyor.

  Devamı...

 • İNŞAAT MALİYETİNDE ARTIŞ YÜZDE 70

  İNŞAAT MALİYETİNDE ARTIŞ YÜZDE 70 'İN ÜZERİNDE

  İnşaat maliyeti aylık bazda yüzde 2.08, yıllık bazda ise yüzde 72.37 artış gösterdi. İşçilik endeksi yüzde 1.20 azalırken yıllık bazda yüzde 103.99 arttı.

  Devamı...

 • MÜZE GAZHANE’DE KEMAL SUNAL SERGİSİ

  MÜZE GAZHANE’DE KEMAL SUNAL SERGİSİ

  Yüzündeki hüzün dolu tebessümüyle yüreklerimizde taht kuran Türk sinemasının ölümsüz ismi Kemal Sunal’ın tüm yönleriyle anlatıldığı “Kemal Sunal Film Kostümleri ve Film Afişleri” sergisi, 7 Nisan’da Müze Gazhane’de açıldı. Açılışın ardından usta ismin oğlu Ali Sunal ile söyleşi gerçekleşti. Sergi, 14 Nisan’a kadar Müze Gazhane’de açık olacak.

  Devamı...

 • DÜNYA SU KONFERANSINDA ARAL GÖLÜ VE KURAKLIK KONUŞULDU

  DÜNYA SU KONFERANSINDA ARAL GÖLÜ VE KURAKLIK KONUŞULDU

  Dağlar çöküp yere girmemiştir,

  Devamı...

 • KANSER HASTALARI BİRLİKTE İFTAR YAPTI, SAĞLIK DİLEDİ

  KANSER HASTALARI BİRLİKTE İFTAR YAPTI, SAĞLIK DİLEDİ

  Yıl boyunca Lösemi ve kanser hastalarına ayni ve nakdi yardımlarını ulaştıran LÖSEV, Ramazan Ayı’nda bağışçılarının destekleriyle bir taraftan hastalarının iftar sofralarına sıcak yemekler ulaştırırken diğer taraftan düzenlediği büyük iftar buluşmalarıyla, yüzlerce kanser hastasını aynı masa etrafında bir araya getiriyor.

  Devamı...

 • RAMAZAN PAYLAŞMAKTIR

  RAMAZAN PAYLAŞMAKTIR

  İhtiyaç sahiplerine ve depremzedelere yönelik yardımlarını aralıksız sürdüren İBB, Ramazan ayı boyunca 400 bine yakın haneye destek verecek. İstanbul’daki 160 bin haneye nakit destek, 150 bin aileye gıda kolisi desteği, şehit-gazi yakınlarına ve engelli üyesi bulunan 53 bin aileye toplamda 12,5 milyon TL market kartı dağıtımı yapılacak. Ramazanın ilk gününden itibaren İstanbul’un farklı noktalarında her gün 17 bin kişilik iftar yemeği dağıtımı yapıldı, Ramazan boyunca da yapılacak. Otogardaki Geçici Barınma Merkezi’nde kalan evsizlere de iftar ve sahur yemeği veriliyor. Ayrıca Afet bölgesine gıda ve hijyen paketi göndermek isteyenler Askıda Fatura uygulamasını kullanabiliyor. Yardım göndermek isteyenler https://askidafatura.ibb.gov.tr/ adresinden desteklerini yapabiliyor.

  Devamı...

 • KENTSEL DÖNÜŞÜME KİRA VE FAİZ DESTEĞİ

  KENTSEL DÖNÜŞÜME KİRA VE FAİZ DESTEĞİ

  İBB; İstanbul’da kentsel dönüşümü hızlandıracak tarihi kararlara imza attı. Kentsel dönüşüm alanlarındaki riskli yapılarda oturan kiracılara ve hak sahiplerine 4 bin 500 lira kira yardımı yapılacak. “İstanbul Yenileniyor” platformuna evini yeniletecek vatandaşların kredilerinin faizlerini de İBB ödeyecek.

  Devamı...

 • İSTANBUL

  İSTANBUL'DA YAŞAYANLAR DİKKAT ! GRİ BULUT UYASI

  Gün geçtikçe dünyanın en büyük sorunları arasında yer alan hava kirliliği nedeniyle dünyada her yıl milyonlarca insan hayatını kaybediyor. Hızlı ve çarpık kentleşme, trafik, kalitesiz yakıt kullanılması gibi farklı nedenler ile 30’dan fazla madde havayı kirletiyor. Her alınan nefes vücuda zarar vererek birçok hastalığa neden oluyor.

  Devamı...

 • EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM GELDİ

  EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM GELDİ

  AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekliler için bayram ikramiyesinin 2 bin TL'ye yükseltileceğini açıkladı.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910