• «Önceki 12345678910
 • ÇEVRE DOĞA VE HAYVANLARI KORUMA POLİSİ GELİYOR

  ÇEVRE DOĞA VE HAYVANLARI KORUMA POLİSİ GELİYOR

  Bakan Süleyman Soylu, Kızılcahamam'da gerçekleştirilen Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Polisi Temel Eğitim Kursu açılışına katıldı. 

  Devamı...

 • “BU İŞTE KÜSMEK OLMAZ” KONU İSTANBULLU İSTANBULLUNUN CANI

  “BU İŞTE KÜSMEK OLMAZ” KONU İSTANBULLU İSTANBULLUNUN CANI

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın twitter hesabından duyurduğu, İstanbul’da gerçekleştirilen pandemi toplantısı için kendisine herhangi bir davetin gelmediğini belirtti. Yapılanın, asgari tarifle, bir nezaketsizlik olduğunu vurgulayan İmamoğlu, tepkisini, “İstanbul’da siz, pandemi için bir toplantı yapacaksınız işin tam da göbeğinde olan bir kurumu, davet etmeyeceksiniz. Halkımız bunu görür, hesabını da sorar. Neymiş efendim; ani gelişti. Yani biz, tırnak içinde ani gelişen toplantılar kavramının dışında mıyız? İstanbul’da ani bir olay olduğunda, İBB Başkanı olarak ilk ulaşılması gereken kişi, benim. Aciliyet karşısında, hangi durumda olursak olalım, koşar gideriz. ‘Ne yapabiliriz’ diye bakarız. Ne demek istiyorsunuz siz, ani gelişti diye? Elli kişi toplanacak; İBB Başkanı masada yok” sözleriyle dile getirdi.

  Devamı...

 • MASKE VE SİGARA HARİÇ DEVLETE OLAN BORÇLARA AF GELDİ

  MASKE VE SİGARA HARİÇ DEVLETE OLAN BORÇLARA AF GELDİ

  Devlete olan borçlarını zamanında ödemeyip affı bekleyenler yine kazançlı çıktı. AKP'nin son af paketi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gece yarısı geldi ve kabul edildi. Pakette vergiden sigorta primine, cezalardan belediye borçlarına kadar bir dizi af niteliğinde maddeler yer alıyor.

  Devamı...

 • 2021

  2021 'DE NORMAL YAZ TATİLİ YAPAMAYACAĞIZ

  Dünya Tabipler Birliği Başkanı Frank Ulrich Montgomery koronavirüs pandemisiyle ilgili Rheinische Post gazetesine verdiği mülakatta, koronavirüs salgınında normalleşme konusunda yüksek beklentilere girilmemesi uyarısı yaptı.

  Devamı...

 • BAKAN SELÇUK

  BAKAN SELÇUK'TAN OKUL KANTİNLERİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan okul kantinleriyle alakalı bir açıklama geldi. Bakan Selçuk, "Sevgili Velilerimiz, sürecin bir parçası olarak okul kantinlerimiz açıldı ancak siz çocuklarımızın kahvaltısını evde sağlıklı ve düzenli olarak yapmalarına özen gösterin, lütfen. Bu önemin altını hep çizmiştik ama şu dönemde sağlıklı beslenme, bağışıklıkları için çok daha önemli" açıklamasında bulundu.

  Devamı...

 • İBB, YENİ TAKSİ YÖNETİM MODELİNİ KAMUOYUNA TANITTI

  İBB, YENİ TAKSİ YÖNETİM MODELİNİ KAMUOYUNA TANITTI

  İBB, UKOME onayının ardından plaka kiralama yöntemiyle taksi işletmeciliği yapacak. Taksilerdeki hizmet kalitesini ve şoförlerin yasal haklarını geliştirecek yeni sistemle, vatandaşlara daha güvenli ve daha hızlı ulaşım imkanı sağlanacak. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, “Bu 6 bin taksi kamunun elinde olacak ve bu diğer taksilerin kalitesini de yükseltecek” dedi.

  Devamı...

 • VALİ YERLİKAYA DENETİMLERİN BAŞINDA YER ALDI

  VALİ YERLİKAYA DENETİMLERİN BAŞINDA YER ALDI

  Yurt genelinde artan Koronovirüs vakalarının ardından İstanbul 'da  Yerliya'nın da  katıldığı denetimler de 4.586 işyeri kontrol edildi .

  Devamı...

 • İMAMOĞLU: “HİÇBİR İBB ÇALIŞANI MAĞDUR EDİLMEYECEK”

  İMAMOĞLU: “HİÇBİR İBB ÇALIŞANI MAĞDUR EDİLMEYECEK”

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, pandemi süreci ve sendikal yetki belirsizliği nedeniyle uzayan toplu iş sözleşmesi sürecinin en yakın zamanda sonlandırılacağını belirterek, “Bu süre zarfında, hiçbir İBB çalışanı ücret konusunda mağdur edilmeyecek. En yakın zamanda, çalışma arkadaşlarımızın ücretlerinde ekonomik iyileştirme sağlayacak bir avans artışı tespit edeceğiz” dedi.

  Devamı...

 • SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YENİDEN GÜNDEME GELİR Mİ ?

  SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YENİDEN GÜNDEME GELİR Mİ ?

  Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın kulis haberine göre; kış dönemi hazırlıkları çerçevesinde İçişleri Bakanlığı tarafından önceki gün yayınlanan genelgeyle denetimlerin daha yaygın ve düzenli hale getirilmesinin hedeflendiği belirtildi. Hükümette yapılan toplantılarda, özellikle lokanta ve kafeterya gibi mekanların son dönemlerde kurallara yeterince uymadığına ilişkin saptamalar yapıldı.

  Devamı...

 • İSTANBUL SENİN KARAR SENİN

  İSTANBUL SENİN KARAR SENİN

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) ortak çalışmasıyla yarışmaya açılan Taksim, Bakırköy Meydanı ve Salacak kıyı bandı tasarımlarının ödül kazanan projelerin hayata geçirileceği süreçte, bugünden itibaren artık İstanbullular da söz sahibi olacak. Yalnız İstanbulluların söz sahibi olacağı süreçte, 19 Ekim-12 Kasım 2020 tarihleri arasında istanbulsenin.org  üzerinden T.C. numaraları ile oy kullanılabilir.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910