• «Önceki 12345678910
 • İMAMOĞLU

  İMAMOĞLU'BEN O TÜRBÜLANSIN İÇİNDE DEĞİLİM'

  Pendik-Kaynarca-Tuzla Metro Hattı’nda ikinci tünel delme makinesinin (TBM) çıkışı nedeniyle düzenlenen törene katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

  Devamı...

 • BİR İLK

  BİR İLK 'GÖRME ENGELLİLER KAYS İLE RAHATÇA GEZEBİLECEK'

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Engelliler Müdürlüğü, görme engellilere özel bir telefon uygulaması geliştirdi. İBB tarihinde bir ilk olan KAYS uygulaması ile görme engelli vatandaşlar, Engelliler Müdürlüğü'ne ait sosyal tesislerde kimseye ihtiyaç duymadan gezebilecek.

  Devamı...

 • İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNDE KİŞİSEL ETKİLERİ AZALTMAK İÇİN YAPILABİLECEKLER

  İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNDE KİŞİSEL ETKİLERİ AZALTMAK İÇİN YAPILABİLECEKLER

  İklim değişikliğiyle mücadelede, dünya liderlerinin küresel düzeyde harekete geçmesi gerekiyor.

  Devamı...

 • İSTANBUL

  İSTANBUL'DA YENİ TAKSİ SİSTEMİ VE AYRINTILARI BELLİ OLDU

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni taksi sistemini anlattı:Sürücülere 6 bin 622 lira maaş, yılda iki maaş ikramiye ve SGK primleri ödenecek. Puanlama sistemiyle yolcu seçmenin önüne geçilecek.

  Devamı...

 • İMAMOĞLU: İSTANBUL ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIR

  İMAMOĞLU: İSTANBUL ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIR

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 yıl önce bağımsızlıklarını kazanan Türk Dünyası devletlerinin İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileriyle bir araya geldi. İmamoğlu; Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Azerbaycanlı diplomatların hazır bulunduğu etkinlikte yaptığı konuşmada, “Türk Dünyası’na ait sayısız esere ev sahipliği yapan İstanbul’un, Türk Dünyası devletleri aile bağlarını kuvvetlendirecek her adımda üzerine düşeni yapmaya hazırdır” ifadelerini kullandı.

  Devamı...

 • DOLAR 10

  DOLAR 10'A KOŞUYOR !

  Merkez Bankası’nın yüksek enflasyona rağmen 2 baz puan faiz indirimine gitmesinin ardından dolar 9,66’ya ulaşarak rekor tazeledi. Euro/TL’de de 11,10’luk yeni zirve görüldü. Öte yandan JP Morgan Türkiye’ye yönelik 2021 yıl enflasyon beklentisini yüzde 16,7’den yüzde 19,9’a yükseltti.

  Devamı...

 • RTÜK ŞİFRESİZ YAYINLANACAK AVRUPA MAÇLARINI AÇIKLADI

  RTÜK ŞİFRESİZ YAYINLANACAK AVRUPA MAÇLARINI AÇIKLADI

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), şifresiz yayınlanacak spor ve kültür olayları listesini güncelledi.

  Devamı...

 • BUGÜN BASIN EMEKCİLERİNİN GÜNÜ

  BUGÜN BASIN EMEKCİLERİNİN GÜNÜ

  Bugün, basın özgürlüğü konusunda zor günler geçiren gazetecilerin günü. Dünya çapındaki tüm basın emekçileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor.

  Devamı...

 • FIRINCILAR

  FIRINCILAR'DAN EKMEĞE ZAM TALEBİ

  İstanbul Fırıncılar Odası, ekmeğin 2.5 lira olması isin başvuruda bulundu. İstanbul Valiliği ve İstanbul Ticaret Odası talebi değerlendirirken kararı beklemeyen fırınlar zam yapmaya başladı.

  Devamı...

 • 9 GÜZEL KAREDE İSTANBUL…

  9 GÜZEL KAREDE İSTANBUL…

  Amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, İstanbul sokaklarında en iyi kareyi yakalamak için yarışacak. Tarihi kentin güzellikleri, fotoğraf makinesi veya akıllı telefonla objektiflere yansıyacak. Sokak fotoğrafçılığının Türkiye’deki en önemli organizasyonu olan PhotoMaraton, bu yıl İBB’nin desteğiyle gerçekleştirilecek.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910