«Önceki 12345678910
 • CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI SARAÇOĞLU

  CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI SARAÇOĞLU'NDAN COVİD-19 HASTALIĞINI ÖNLEMEK İÇİN ÖNERİLER

  Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Covid-19 hastalığını önlemek için adaçayı ve ebegümeci karışımının kaynatılmasıyla elde edilen gargaranın kullanılmasını önerdi. Saraçoğlu'nun önerisini destekleyen herhangi bir bilimsel çalışma olduğu bilinmiyor.

  Devamı...

 • TESTİ POZİTİF ÇIKANLAR NE YAPMALI ?

  TESTİ POZİTİF ÇIKANLAR NE YAPMALI ?

  Corona testi POZİTİF çıkanlar ne yapmalı?

  Test sonucu pozitif çıkan kişiler evlerinde ve durumları stabil ise kendilerini karantinaya alarak Sağlık Bakanlığı’na durumu bildirmeli ve kendilerine verilen ilaçları düzenli olarak kullanmalı. Durumu evde tedaviye mümkün olmayan hastalar ise yine ilgili sağlık kuruluşuna giderek ya da Sağlık Bakanlığı’na haber vererek hastanede tedavilerine devam etmeli.

  Devamı...

 • SAĞLIK BAKANI KOCA

  SAĞLIK BAKANI KOCA 'MASKE YAKIN ZAMANDA HAYATIMIZDAN ÇIKACAK SABRINIZ İÇİN SAĞ OLUN'

  Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bugün twiter hesabından; Özgürce nefes alacağımız günleri özledik , maske yakın zamanda hayatımızdan çıkmış olacak.Covid-19 aşı çalışmalarında büyük ilerlemeler var.Sonucu bekleyelim.Evimiz dışında.başkaları ile olduğumuz her yerde maskemizi kuralına uygun şekilde takalım .Sabrınız için:Sağ olun. açıklamasında bulundu .

  Devamı...

 • BioNTech ŞİRKETİNİN TÜRK CEO

  BioNTech ŞİRKETİNİN TÜRK CEO'SU PROF.DR.ŞAHİN AŞININ COVİD-19 SALGININI BİTİRECEĞİNDEN EMİN

  Koronavirüs aşısı çalışmalarında yüzde 90'ın üzerinde başarıya ulaştıklarını belirten BioNTech şirketinin Türk CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, aşının Covid-19 salgınını bitireceğinden "emin" olduğunu söyledi.

  Devamı...

 • TOPLUMSAL HAREKETLİLİK ACİLEN AZALTILMALI

  TOPLUMSAL HAREKETLİLİK ACİLEN AZALTILMALI

  Tabip odalarından kapanma çağrısı: Toplumsal hareketlilik acilen azaltılmalı

  Koronavirüs vakalarındaki patlama nedeniyle yurt genelinde birçok hastane acil ve ameliyatlı dışında yatan hasta kabul etmemeye başladı. İzmir ve Denizli Tabip Odası başkanları toplumsal hareketliliğin yavaşlatılması gerektiğini söylerken İstanbul Tabip Odası ise “İstanbul için acil kapanma” çağrısı yaptı.

  Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) mevsimsel grip ve Covid-19 salgınının birleşmesi ile ortaya çıkacağını açıkladığı “Salgında tsunami” döneminin Ege’de başladığı ifade ediliyor. İstanbul Tabip Odası (İTO) ise İstanbul’un Wuhan’ı geride bıraktığını açıklayarak, 14 güne kadar toplumsal hareketliliğin azaltılması gerektiğini belirterek “İstanbul için acil kapanma zamanı” diye çağrı yaptı.

  Covid-19 vakalarındaki patlama nedeniyle yurt genelinde birçok hastanenin acil ve ameliyatlı yatan hastalar dışında hasta kabul etmemeye ve bazılarının da ameliyathanelerini yoğun bakım ünitesine çevirmeye başladığı bildirildi.

  Devamı...

 • KALABALIK MEKANLARDA YÜKSEK SESLE KONUŞMAK RİSKİ ARTIRIYOR

  KALABALIK MEKANLARDA YÜKSEK SESLE KONUŞMAK RİSKİ ARTIRIYOR

  "İÇ MEKANLARDA KALABALIK AZALTILMALI"

  Devamı...

 • IHLAMUR SOLUNUMU RAHATLATIYOR NEFESİ AÇIYOR

  IHLAMUR SOLUNUMU RAHATLATIYOR NEFESİ AÇIYOR

  Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte koronavirüs ve gribal enfeksiyonlardan korunmak isteyenler soluğu aktarlarda aldı. Bu dönemin en çok tercih edilen bitki çaylarının başında ıhlamur geliyor. Kilosu bu yıl 150 liraya kadar çıkan ıhlamurun bağışıklığı kuvvetlendirdiğini belirten Aile Hekimi ve Fitoterapi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koran, “Solunum yollarını rahatlatıyor, nefes açıcı, balgam sökücü bir etkisi var. Koronavirüste sık rastladığımız ateş düşürücü özelliği var, eklem kırgınlıklarına iyi geliyor” dedi.

  Devamı...

 • SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 81 İLE YENİ GENELGE

  SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 81 İLE YENİ GENELGE

  Sağlık Bakanlığı  "Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi" başlıklı yeni bir genelge yayımladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar, Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ile gönderildi.

  Devamı...

 • ETTİKLERİ HİPOKRAT YEMİNİNE SADIK MESLEK DURUŞU TEŞEKKÜRLER

  ETTİKLERİ HİPOKRAT YEMİNİNE SADIK MESLEK DURUŞU TEŞEKKÜRLER

  İzmir'de meydana gelen depremde enkazdan çıkarılan yaralılar hastaneye kaldırılırken, Ege Üniversitesi sağlık çalışanlarının yaralıları hastanenin giriş kapısında ayakta beklediğini gösteren bir fotoğraf karesi ise sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girmişti. Dr. Yusuf Ali Altuncı, "Öndeki mavili benim" diyerek, şu sözleri söyledi: "Sağımda solumda arkamda fedakar Ege Acil ekibi, nöbetten çıkan ama eve gitmeyen, yıllık izni bırakıp gelen güzel insanlar, bu ailenin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Sevsinler, takdir etsinler diye yapmıyoruz bu işi çünkü."

  Devamı...

 • TÜRKİYE

  TÜRKİYE 'DE SALGININ EN BAŞINDAN BU YANA HASTALARDA KULLANIYORUZ

  Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, ABD'de hastanede tedavi gören koronavirüs hastalarında düzenli kullanıldığında ölüm riskini yüzde 47 düşürdüğü ortaya çıkan aspirinin, Türkiye'de salgının en başından bu yana hastalarda kullanıldığını söyledi.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910