«Önceki 12345678910
 • COVİD-19 ATLATILIYOR AMA ETKİSİ 6 AY SÜRÜYOR

  COVİD-19 ATLATILIYOR AMA ETKİSİ 6 AY SÜRÜYOR

  Uzmanlar, Covid-19 geçirip tekrar sağlığına kavuşan vatandaşlarda, yorgunluk, kas zayıflığı, ağrı ve diskomfort hal, uyku bozukluğu, anksiyete-depresyon, saç dökülmesi, böbrek ve tansiyon bozuklukları, koku bozukluğu, çarpıntı ve eklem ağrısının 6 ay etkisini gösterebileceğini bildirdi.

  Devamı...

 • COVİD - 19 SÜRECİNDE DE KANSER TANI VE TEDAVİNİZİ AKSATMAYIN

  COVİD - 19 SÜRECİNDE DE KANSER TANI VE TEDAVİNİZİ AKSATMAYIN

  Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, yeni tip koronavirüsten (Covid-19) dolayı dünyada kanserin tanısı, tedavisi ve takiplerinin geciktiğini belirterek, "Korkmadan kesinlikle hastanelere gidilmeli, tanılar, tedaviler ve takipler yaptırılmalıdır" dedi

  Devamı...

 • SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLADI

  SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLADI 'AŞILAMA SÜRÜYOR İŞTE HERKESİN BİLMESİ GEREKENLER'

  Covid-19 aşısı uygulaması Türkiye'de hızla devam ediyor. Bakan Koca  başta olmak üzere, Sağlık Bakanlığı Covid-19 ile mücadele kapsamında sık sık halkı bilinçlendirmek için son dakika açıklamalarda bulunurken, koronavirüs aşısı konusunda en çok merak edilen 36 kritik soru yanıt buldu. İşte koronavirüs aşısı konusunda herkesin bilmesi gereken o sorular

  Devamı...

 • SAĞLIK ÇALIŞANLARINA GETİRİLEN İZİN KISITLAMASI KALDIRILDI

  SAĞLIK ÇALIŞANLARINA GETİRİLEN İZİN KISITLAMASI KALDIRILDI

  Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında sağlık çalışanlarına yönelik getirilen izin, emeklilik işlemleri gibi kısıtlamalar kaldırıldı.

  Devamı...

 • KORONA YASAKLARININ BİTECEĞİ TARİH BELLİ OLDU MU ?

  KORONA YASAKLARININ BİTECEĞİ TARİH BELLİ OLDU MU ?

  Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, korona virüs yasaklarının kalkacağı tarihi Sağlık Bakanlığı’ndan etkili ve yetkin bir isme dayandırdı. Aktarılana göre, Mart ayının ortalarına kadar yaklaşık 2 milyon kişinin aşı olmasıyla birlikte yasakların büyük bir bölümünün 15 Mart’ta kaldırılacağı belirtildi.
  Muharrem Sarıkaya şunları yazdı:

   

  Devamı...

 • CORONA VİRÜSÜNÜN YORDUĞU GÖZLERİ KORUMAK İÇİN

  CORONA VİRÜSÜNÜN YORDUĞU GÖZLERİ KORUMAK İÇİN'20-20-20'YÖNTEMİ

  Corona virüsü dünya genelinde can almaya devam ederken, ülkeler salgını yavaşlatabilmek için önlem üstüne önlem alıyor. Bu sebeple çalışanlardan öğrencilere kadar pek çok kişi evlere kapanmış durumda.

  Devamı...

 • CANAN KARATAY

  CANAN KARATAY'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

  Prof. Dr. Canan Karatay, sağlık alanında yaptığı açıklamalarla sık sık gündem belirliyordu. Karatay, korona virüs salgını sürecinde de yaptığı açıklamalar ile kamuoyuna önemli bilgiler verdi. Karatay son olarak virüsün mutasyona uğraması durumunda aşılarla ilgili yaşanacak sıkıntıları dile getirmişti.

  Devamı...

 • PROF.DR.OĞUZ ÖZYARAL KORONANIN EN SEVDİĞİ BESİNİ AÇIKLADI

  PROF.DR.OĞUZ ÖZYARAL KORONANIN EN SEVDİĞİ BESİNİ AÇIKLADI

  Prof. Dr. Oğuz Özyaral, "Mevsim meyveleriyle şeker katmadan komposto yapıp içilmelidir. Ama şeker koyulmaması çok önemli bir konu. Çünkü korona virüs şekeri çok seviyor. Biber, domates közlendiğinde de daha çok likopen alınır. Bu büyük bir C vitaminidir. Brokoli, lahana, kereviz gibi biraz kök sebzeler biraz gövde sebzeler lif oranı çok güçlü besinlerdir" dedi.

  Devamı...

 • PROFESÖR AŞI TARTIŞMALARINA SON NOKTAYI KOYDU

  PROFESÖR AŞI TARTIŞMALARINA SON NOKTAYI KOYDU

  Ankara'da Alman BionTech firmasının geliştirdiği Covid-19 aşısının Faz 3 çalışmalarında gönüllü olan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necmettin Ünal, "Hangi aşıyı bulursanız yaptırın, elinize ne geçerse olun. Çok iyi bildiğimiz inaktif virüs aşısı da olabilirsiniz. 'O aşı, bu aşı, şu aşı' tartışmasına girecek lükse sahip değiliz" dedi.

  Devamı...

 • BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ

  BİLİM KURULU ÜYESİ ÖZLÜ'DEN SERT UYARI

  Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, Youtube ve Twitter hesaplarından yaptığı videolu paylaşımda, koronavirüse karşı alınan yeni tedbirlerin yeterli olup olmayacağına ilişkin açıklama yaptı. Özlü, alınan tedbirlerin yeterli olup olmayacağının merak edildiğini belirterek, "Umarım yeterli olur. Bu biraz bize de bağlı. Sadece idari tedbirler ile bir pandemiyi durdurmak mümkün olmaz. Toplumun da katılması, destek vermesi lazım" dedi.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910