• «Önceki 12345678910
 • ŞİLE VE AĞVA TURUNA ÇIKAN İMAMOĞLU: “KENTİN KIRSALINDA DAĞINIK OLAN YAPIYI BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ”

  ŞİLE VE AĞVA TURUNA ÇIKAN İMAMOĞLU: “KENTİN KIRSALINDA DAĞINIK OLAN YAPIYI BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ”

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; Çekmeköy, Şile ve Ağva’da bir dizi etkinliklerde bulundu. Şile tarihinde ilk kez açılacak olan İBB Koordinasyon Merkezi ile Arıcılık Merkezi’ni gezen İmamoğlu, itfaiye ziyaretinden Ağva’da esnafla buluşmaya kadar birçok etkinlik gerçekleştirdi. Kentin kırsal bölgelerinde kurumsal olarak koordineli bir çalışma yürütmek istediklerini belirten İmamoğlu, kurulan ve kurulacak olan koordinasyon merkezleriyle dağınık olan yapının bütünleştirileceğinin altını çizdi.

  Devamı...

 • ŞİLE CANKURTARANLARI ANINDA MÜDAHALE ETTİ

  ŞİLE CANKURTARANLARI ANINDA MÜDAHALE ETTİ

  Şile 'de Fener altı mevkide denize giren 5 kişi boğulma tehlikesi geçirdi.İhbar üzerine Uzunkum plajı cankurtaran şefi ve ekibi anında müdahale ederek  5 kişiyi kurtardı.Cankurtaransız mevkiler de denize girilmemesi çağrısı yapıldı.

  Devamı...

 • ŞİLE BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI

  ŞİLE BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI 'ŞİLE'MİZİN YILDIZINI BERABER PARLATALIM'

  Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Sanatçılar ve Üsküdar Caddesinden sonra Cumhuriyet Caddesini nasıl  görmek istersiniz görselini sosyal ağlarda paylaştı . 31 Mayıs Pazartesi günü saat 20:00 kadar en çok beğeni alan görseli Cumhuriyet Caddesine uygulayacağını  ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

  Devamı...

 • İBB’DEN ŞİLE’DEKİ 3 KRİTİK NOKTAYA MÜDAHALE

  İBB’DEN ŞİLE’DEKİ 3 KRİTİK NOKTAYA MÜDAHALE

  İBB, İstanbul’un önemli turizm bölgelerinden Şile’deki yaya ve araç sirkülasyonu açısından sorun oluşturan 3 kritik noktaya el attı. Yurttaşların yıllardır yakındığı sorunları çözüme kavuşturdu. Ağva, Çayırbaşı Yaşam Caddesi ve Şile Devlet Hastanesi Yolu’nda yol genişletme, yaya alanı ve otopark cebi çalışmalarını bitirdi.

  Devamı...

 • ŞİLELİLER

  ŞİLELİLER 'ŞİLE İÇİN İNİSİYATİF ALIYOR'

  Şile’yi sevenler ve Şile’de yaşayanlar bir araya gelerek “Şile Sivil İnisiyatifi”ni kurdu. İnisiyatifin ilk taleplerinden biri, 162 yaşındaki Şile Feneri’nin akıbetinin, Şile Kalesi ile aynı olmaması…

  Devamı...

 • ŞİLE ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTADIR TARİHSEL AÇIDAN

  ŞİLE ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTADIR TARİHSEL AÇIDAN

  Ulusal basında yer alan  Şile' de mezar taşları ile ilgili olarak çok yakın zamanda Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Nabi Evren ile Şile nin radyosu Bizimfmsile 'de  www.bizimfmsile.com  buluşacağız.

  Devamı...

 • ŞİLE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLAR KİRAYA VERİLECEK

  ŞİLE BELEDİYESİNE AİT TAŞINMAZLAR KİRAYA VERİLECEK

  Mülkiyeti Şile Belediyesi'ne ait olan Meşrutiyet Mahallesi ve Kurfallı Mahallesi'nde bulunan taşınmazlar ilanda belirtilen süre ve ücretle kiraya verilecek.

  Devamı...

 • ŞİLE

  ŞİLE 'DE 'SAVUNMA SANAYİ MESLEK LİSESİ AÇILIYOR 'MESLEK EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI'

  İstanbul Valiliği’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şile Belediyesi ve Repkon Makina A.Ş. arasında sektörün ihtiyacına yönelik donanımlı insan gücü yetiştirecek “mesleki eğitim iş birliği protokolü” imzalandı.

  İstanbul Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şile Belediyesi, Repkon Makina ve Kalıp Sanayi Ticaret Anonim Şirketi arasında protokol imza töreni, İstanbul Valiliği’nde gerçekleştirildi.

  Protokol imza törenine,  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Şile Belediye Başkan Vekili Özcan Kara, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Repkon Makina ve Kalıp Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ayet Azer Aran ve Şirket Genel Müdürü İbrahim Külekçi, Şile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür katıldı.

  Şile İlçemizde faaliyet gösteren Repkon A.Ş. savunma sanayiine yönelik üstün performanslı makineler üretirken, yine bu alanda Ar-Ge Merkezi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

  Açılacak olan meslek lisesi, öncelikli olarak fabrika bünyesinde eğitim verecek akabinde okul için tahsis edilen arazide, hayırsever tarafından yapılacak olan 20 derslikli yeni okul binası ve 200 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunda eğitim faaliyetlerine devam edecek.

  Açılacak okulda; Makine ve Tasarım Teknolojileri Alanı, Savunma Mekanik Sistemleri Dalı ile Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alan ve Dalı programları olacak.

  “Şile Ayet Azer Aran Savunma Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” olarak açılacak okulda eğitim, hazırlık ve 4 yıl olacak.

  Yeni okul binasına dair eğitim alanının imarla ilgili tüm işlemleri, alt yapı, hafriyat vb. hizmetler Şile Belediyesi tarafından sağlanacak.

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, protokol imzalanması sonrasında yaptıkları değerlendirmede “Şile ilçemize, ilimize, ülkemize ve sevgili öğrencilerimize yeni bir soluk getirecek savunma sanayi temalı Ar-Ge Merkezi statüsünde önemli bir eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

  Devamı...

 • BUGÜNDEN İTİBAREN

  BUGÜNDEN İTİBAREN 'ŞİLE AĞVA OTOBÜSLERİNDE SADECE İSTANBULKART KULLANILACAK'

  Şile Ağva otobüsleri bugün itibari ile  AKBİL-İSTANBULKART taşımacılığına geçiyor. Bu nedenden dolayı vatandaşlarımızın ,İSTANBULKART larını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.Yazıhanelerden bilet satışı yapılmayacak olup  ,ÜSKÜDAR-ŞİLE-AĞVA yazıhaneleri açık olacak ve akbil dolumu yapılacaktır.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910