«Önceki 12345678910
 • DÜĞÜNLERDE YEMEK VE İKRAM YASAĞI KALDIRILDI

  DÜĞÜNLERDE YEMEK VE İKRAM YASAĞI KALDIRILDI

  Kovid-19 tedbirleri kapsamında 1 Haziran'da başlayan kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabında nikah törenleri ve düğünlere ilişkin yiyecek-içecek ikramı ile azami davetli sayısına ilişkin kısıtlamalar sona erdi. Kapalı alanlarda yapılacak nikah merasimi ve düğünlerde kişi başına en az 6 metrekare alan bırakılması kaydıyla azami katılımcı sınırı uygulanmayacak. Nişan ve kına gibi etkinliklere ise 1 Temmuz'dan sonra izin verilecek

  Devamı...

 • İBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR

  İBB’NİN ÜCRETSİZ YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR

  İBB tarafından İstanbul’a kazandırılan okul spor salonları, çocukları ağırlamaya yaz tatilinde de devam edecek. Şehrin 26 ilçesindeki 47 salon, ücretsiz Yaz Spor Okullarına ev sahipliği yapacak. 15 farklı branşta ücretsiz spor eğitiminin verileceği okullarda çocuklar eğlenirken spor yeteneklerini keşfedecek.

  Devamı...

 • İSKİ

  İSKİ'NİN YENİ TESİSİ İLE İSTANBUL BOĞAZI’NA YILDA 70 BİN TON ÇAMURUN AKMASI ENGELLENECEK

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nde 2.4 milyon kişinin atık suyu biyolojik yöntemlerle arıtılacak. Bu sayede İstanbul Boğazı, yıllık 70 bin ton çamurdan kurtulacak. Son teknolojiyle inşa edilen tesis, aynı zamanda elektrik enerjisi de üretecek.

  Devamı...

 • SGK KAYITLI TÜM ÇALIŞANLAR YARINDAN İTİBAREN AŞI RANDEVUSU ALABİLECEK

  SGK KAYITLI TÜM ÇALIŞANLAR YARINDAN İTİBAREN AŞI RANDEVUSU ALABİLECEK

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SGK kaydı olan tüm resmi ve özel sektör çalışanlarının yarından itibaren aşı randevusu alabileceğini bildirdi. 

  Devamı...

 • 101’İ KADIN 541 İTFAİYECİ ALIMINDA TEK KRİTER BAŞARI

  101’İ KADIN 541 İTFAİYECİ ALIMINDA TEK KRİTER BAŞARI

  İBB’nin 541 itfaiye eri için başlattığı işe alma süreci tüm şeffaflığı ile devam ediyor. Açılan ilana 18 bin 934 kişi başvurdu. Yazılı sınava girmeye hak kazanan 1933 kişi aynı anda, üç farklı salonda sınava girdi. Adayların, fiziksel ve kondisyon durumlarının değerlendirilmesi ise yaklaşık bir ay sürecek. 541 kişilik kontenjanın 101’i kadın personeli ayrıldı. İBB, sınav sürecini kamera ile kayıt altına alması, görevlendirdiği müfettişler ile hem şeffaf bir süreç yürütüyor hem de adayların kafasında soru işareti bırakmıyor.

  Devamı...

 • MANSUR YAVAŞ

  MANSUR YAVAŞ'TAN 'LEZZET ANKARA'UYGULAMASI

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle zor günler geçiren işletme sahiplerine katkı amacıyla 'Lezzet Ankara' adında yemek sipariş uygulaması başlattı. Restoranların uygulamaya ücretsiz olarak kaydolabileceği ve komisyon alınmayacağı açıklandı.

  Devamı...

 • MERKEZ BANKASI

  MERKEZ BANKASI'NIN ANKETİNE GÖRE MEMUR VE EMEKLİLER 7.67 ZAM ALACAK

  Milyonlarca memur ve emekliye temmuzda zam yapılacak. Maaş artışında 2021'in ilk 6 aylık enflasyonu belirleyici olacak. Dolayısıyla zammın netleşmesi için haziran ayı verisinin gelmesi bekleniyor. Merkez Bankası'nın Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre, haziranda TÜFE'nin yüzde 1.21 gelmesi bekleniyor. Bu tahmin gerçekleşirse SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 7.67 olacak. Memurlar ve memur emeklileri de yüzde 3'lük zamma ilaveten yüzde 4.67 enflasyon farkından yararlanacak.

  Devamı...

 • NASA AÇIKLADI

  NASA AÇIKLADI 'PANDEMİ HAVAYI NASIL ETKİLEDİ'

  Amerikan Uzay ve Havacılık İdaresi (NASA), geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle dünya çapında uygulanan karantina uygulamalarının küresel nitrojen oksit seviyelerinde yüzde 15’lik bir düşüş sağladığını buldu. Araştırmacılar, zararlı gazın salınımının Çin’in bazı şehirlerde yüzde 50’ye kadar düştüğünü ifade etti.

  Devamı...

 • TESK’TEN AŞI İÇİN FARKINDALIK KAMPANYASI: “BEN AŞIMI OLDUM, YA SİZ?”

  TESK’TEN AŞI İÇİN FARKINDALIK KAMPANYASI: “BEN AŞIMI OLDUM, YA SİZ?”

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), aşı için farkındalık kampanyası başlatılıyor. Tüm iş yerlerine ve ticari araçlara  “Ben Aşımı Oldum, Ya Siz?”, “Aşı Hayat Kurtarır” broşürleri asılarak esnaf ve sanatkarlar aşı olmaya teşvik edilecek.

  Devamı...

 • ÇIKTI ÇIKACAK DERKEN SONUNDA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

  ÇIKTI ÇIKACAK DERKEN SONUNDA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SUNULDU

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Bu yasa hâlâ neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın” dediği, Emine Erdoğan'ın ise "Meclisimizin de bir an önce Hayvan Hakları Kanunu’nu layıkıyla ele almasını temenni ediyorum" çıkışlarına rağmen yıllardır bekletilen Hayvan Hakları Yasası’nda sona gelindi. Önceki gün yapılan AKP MYK toplantısında, hazırlanan teklif taslağı metni Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunuldu.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910