«Önceki 12345678910
 • SOSYAL MEDYADA BEĞENİ İSTEYENLER LABORATUVAR FARESİ GİBİ

  SOSYAL MEDYADA BEĞENİ İSTEYENLER LABORATUVAR FARESİ GİBİ

  Yapılan bir araştırmaya göre sosyal medyada beğeni isteyen kullanıcılar, temelde yiyecek arayan laboratuar farelerine benzeyen düşünme modellerine sahip olabilir.

  Devamı...

 • MÜJDAT GEZEN VE METİN AKPINAR HAKKINDA KARAR VERİLDİ

  MÜJDAT GEZEN VE METİN AKPINAR HAKKINDA KARAR VERİLDİ

  Uğur Dündar’ın sunduğu programdaki sözleri nedeniyle Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in “Cumhurbaşkan’ına hakaret” suçundan yargılandığı davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanatçıların 4’er yıl 8’er ay hapisle cezalandırılmasını istemişti.

  Devamı...

 • TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI

  TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI 'ÜRETİCİ- MARKET FİYATLARINI AÇIKLADI'

  TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, gıda fiyatlarındaki değişimleri takip etmeye ve kamuoyunu doğru bilgilendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

  Devamı...

 • KREDİ KULLANIM ÜCRETİ ARTIRILDI

  KREDİ KULLANIM ÜCRETİ ARTIRILDI

  Ticari müşterilerin kredi kullandırım ücreti sınırı kredinin yüzde 1'inden yüzde 1.1'ine çıkarıldı. Öte yandan kullandırılan kredilerde ticari müşterinin kredinin tamamı için erken ödeme talebinde bulunması halinde banka bu talebi kabul etmek zorunda olacak.

  Devamı...

 • KISITLAMALAR KALKACAK MI ?GÖZLER KABİNE DE !TOPLANTI BAŞLADI.

  KISITLAMALAR KALKACAK MI ?GÖZLER KABİNE DE !TOPLANTI BAŞLADI.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak Kabine Toplantısı'ndan önemli kararlar bekleniyor. Toplantıda risk grubuna göre atılacak adımlar kapsamında, restoran ve kafelerin açılması, yüz yüze eğitim ve hafta sonu ile hafta içi kısıtlama saatlerinde yeni adımlar atılması bekleniyor.

  Devamı...

 • TÜRK TABİBLER BİRLİĞİ UYARDI

  TÜRK TABİBLER BİRLİĞİ UYARDI

  TTB uyardı: Vaka artışları yeni bir dalganın habercisi

  Devamı...

 • KAR UYARISININ ARDINDAN FIRTINA UYARISI

  KAR UYARISININ ARDINDAN FIRTINA UYARISI

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi için fırtına uyarısı yayınladı. Yer yer etkili olan kar yağışına ek olarak fırtına da hayatı etkileyecek.

  Devamı...

 • DOLAR 7 TL

  DOLAR 7 TL'NİN ALTINDA

  Dolar kuru, bu hafta ki TCMB PPK toplantısı öncesinde 15 Şubat sabahı 7.02'den güne başlayıp 7 TL'nin altına inerek 6.9470 TL'den işlem gördü. Kur, en son 5 Ağustos'ta 7 TL'nin altından el değiştirmişti. Piyasalar faizlerde değişiklik beklemese de Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın sözlü yönlendirmeleri izlenecek

  Devamı...

 • İBB’DEN KADİR TOPBAŞ’A SON GÖREV

  İBB’DEN KADİR TOPBAŞ’A SON GÖREV

  Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren eski İBB Başkanı Kadir Topbaş için İBB Saraçhane yerleşkesi önünde tören düzenlendi. Törende konuşan Başkan Ekrem İmamoğlu, “Kadir Topbaş, ‘Kadir Abi’ kimliğiyle siyasette de bambaşka ifade ve davranış biçimine sahip biriydi. Her zaman süreçleri saygıyla ve medeni bir şekilde yürüttü. Kimsenin kalbini kırmamaya özen gösterdi. Vatandaşımızın kendisine gösterdiği bu teveccüh hiç kuşku yok, Kadir Topbaş’ın, İstanbul’a yaptığı önemli hizmetlerin bir ifadesidir. Bizler, İBB fertleri ve İstanbullular, hizmetleri için her zaman şükranla anacaktır” dedi.

  Devamı...

 • İBB’DEN YARDIM ALAN ÖĞRENCİLERİN HANE GELİRİ, 2 BİN 500 TL ALTI

  İBB’DEN YARDIM ALAN ÖĞRENCİLERİN HANE GELİRİ, 2 BİN 500 TL ALTI

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 63 bin 236 genç üniversiteliye eğitim yardımı yaptı. Eğitim yardımı yapılan öğrencilerin hane geliri, yüzde 73.5’inde 2 bin 500 TL’nin altında; yüzde 24’ünde, 2 bin 500-4 bin TL arasında bulunuyor. Pendik ilçesi, başvurularda ilk sırada yer aldı. Başvuruların kabul oranının en yüksek olduğu ilçe ise Sultanbeyli oldu. En fazla başvuru, Marmara ve İstanbul Üniversitesi’nden gerçekleşti

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910