12345678910
 • KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ

  KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ

  Kredi faiz oranları ile ilgili geçtiğimiz günlerde son dakika haberi ajanslara düşmüştü. Akbank aldığı karar ile konut kredisi faiz oranını 1.49'a düşürdü. Bankadan gelen bu açıklama sonrası ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar kredi faiz oranları ile ilgili araştırmalarını daha da hızlandırarak Ziraat Bankası, Akbank, Vakıfbank, Halkbank gibi bankaların ihtiyaç - taşıt - konut kredisi faiz seçeneklerini öğrenme arayışına girdi. Peki bankaların kredi faiz oranları ne kadar? Hangi bankalar, hangi oranlarla kredi veriyor. İşte yanıtı...

  Devamı...

 • TÜRK TELEKOM

  TÜRK TELEKOM'DAN İNTERNET FİYATLARINA İNDİRİM

  Türk Telekom yeni müşterilere uygulanacak olan internet fiyat listesini açıkladı. Şirketin yayınladığı rapora göre limitsiz internet fiyatları düşüş yaşarken aynı zamanda alt limit sınırıda değişmiş durumda.

  Devamı...

 • DOLARDA FLAŞ GELİŞME

  DOLARDA FLAŞ GELİŞME

  Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump ve senatörlerin Türkiye'ye olası yaptırımları değerlendirdiği toplantının ardından 5.70'in üzerinde seyrediyordu. Dolar/TL kuru, 5.73'ü aştı.

  Dolar/TL bu sabah en yüksek 5.7292 seviyesini test etmişti.. Dün 6.34-6.38 bandında hareket eden euro hafif düşüşle 6.37'de, sepet kur 6.04'te.

  Bloomberg HT'nin haberine göre dün BIST 100 endeksi yüzde 1.45 artışla 102 bin 556 puanda tamamlarken bankacılık endeksi yüzde 2'nin üzerinde yükseldi.

  Yurt içinde bugün kritik bir veri akışı bulunmazken yarın Merkez Bankası'nın kararı yakından takip edilecek.

  Devamı...

 • FINDIĞIN MALİYETİ AÇIKLANDI

  FINDIĞIN MALİYETİ AÇIKLANDI

  Fatsa Ziraat Odası Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada fındığın maliyetlerinde rol oynayan kalemlerle açıklama yapıldı.
  Toprak tahlili, gübreleme, kireçleme, fındık kurdu, bahçe temizliği, benzin ve yağ giderleri, hasat, patoz ve ulaşım giderleri ele alınarak fındık fiyatlarındaki maliyetinin 15 TL olarak açıklandı. 

  Devamı...

 • FAİZ DE ENFLASYON DA DÜŞECEK !

  FAİZ DE ENFLASYON DA DÜŞECEK !

  Piyasalar Merkez Bankası’nın yarın yapacağı faiz indirimine kilitlendi. MB’nin yeni yönetiminin verdiği sinyaller 10 aydır yüzde 24’te tutulan ‘borç verme faizi’ni en az 3 puan düşeceğini gösteriyor. Faizdeki düşüş birçok sektördeki kan kaybını durduracak. Merkez Bankası’nın faiz indirimi 4,5 yıl sonraki ilk indirim olacak.

  Türkiye ekonomisinin güçlü büyümesi için hayati öneme sahip faizin düşürülmesi için sona gelindi. Geçen yılki kur saldırısıyla kuşatmaya alınan Türkiye ekonomisinin etrafındaki çemberi yarması ve ayağındaki prangaları kırması için Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun vereceği faiz kararı; büyük önem taşıyor. Merkez Bankası’nın yarın yapacağı güçlü bir faiz indirimi kredi faizlerindeki düşüşü hızlandırıp ekonominin toparlanmasını destekleyecek.

  Devamı...

 • HERKES TÜRK FINDIĞI YİYECEK

  HERKES TÜRK FINDIĞI YİYECEK

  Fındık üretimi ve ihracatını tekelinde bulunduran Türkiye, bu yıl 700 bin ton civarında rekolte bekliyor. 

  TMO’da biten stok ve dünyadaki verimin bu yıl düşük seyretmesi, Türk fındığının fiyatını artıracak.

  Üretici bahçesindeki fındığı toplamak için gün sayıyor. Yapılan son araştırmalar, fındıkta bu yıl yüksek rekoltenin habercisi oldu. Fındık üretim ve ihracatında dünya tekeli durumundaki Türkiye, bu yıl rakipsiz olacak! Başta Karadeniz çanağındaki ülkeler olmak üzere, İtalya, ABD, Çin gibi ülkelerin fındıkta verim artışı için aradığı çare yetersiz kaldı. İklim koşulları, bu yıl dünyada fındık üreten ülkeleri de vurdu. Dünyadaki fındık veriminin bu yıl düşük seviyede kalacağını belirten uzmanlar, Türk fındığının daha çok taleple ve yüksek değerle satışta olacağını vurguladı. Buna göre, geçen yıl 500 bin ton seviyesinde gerçekleşen fındık rekoltesinin, bu yıl 650-700 bin ton olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

  Devamı...

 • ORGANİK ÜRETİM DÜŞTÜ

  ORGANİK ÜRETİM DÜŞTÜ

  Organik üretimi yapan çiftçi sayısı yüzde 6 artarak 79 bin 563’e yükseldi fakat üretim yüzde 1.5 düştü. TÜİK verilerine göre 2018 yılında Suudi Arabistan’dan ise 12 bin adet organik tavuk yumurtası ithal edildi.

  Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Organik Bitkisel Üretim verilerine göre, 2018’de organik tarım üretimi yapan çiftçi sayısı 2017’ye göre yüzde 6 artarak 79 bin 563 kişiye yükseldi. Ekim alanı da yüzde 15.4 artarak 626 bin 884 hektara çıktı. Ancak aynı dönemde üretim yüzde 1.5 azalarak 2 milyon 371 bin 612 tona geriledi. 

  Devamı...

 • MOTORİNE İNDİRİM GELİYOR

  MOTORİNE İNDİRİM GELİYOR

  Akaryakıt sektörü haftaya indirimle başlıyor. Benzinin ardından motorine yapılacak indirim de belli oldu. Motorine, bu gece yarısı 13 kuruş indirim yapılması bekleniyor. Benzinin pompa fiyatı da geçen hafta düşmüştü

   Motorin fiyatının bu gece yarısınden geçerli olmak üzere inmesi bekleniyor. Uluslararası piyasalarda benzin ve motorinin ton bazlı fiyatlarının gerilemesi, depoyu doldurmanın maliyetini de düşürüyor.

  Bu çerçevede, geçen hafta benzinde, devletin “eşel mobil” sisteminden doğan ÖTV alacağı düşüldükten sonra 11 kuruş indirim yapıldı. İndirim, pompa fiyatlarına yansıtıldı.

  Habetürk'ün haberien göre, motorine de beklenen indirim geliyor. Uluslararası piyasalarda motorinin ton fiyatı, 607 dolardan 584 dolara kadar indi. Motorinde, bu gece yarısı 13 kuruş indirim yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

  Devamı...

 • BANKALAR İŞLEMLERE ZAM YAPTI

  BANKALAR İŞLEMLERE ZAM YAPTI

  Bankalar kârları eriyince yeni gelir kapısı yaratmaya başladı. Yaklaşık 20 farklı bankacılık işleminden EFT, bakiye sorgulama, fatura ödeme için ücret ve komisyonlara geçen yıla göre yüzde 50’ye varan oranlarda zam yapıldı.

  Devamı...

 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 6 İSMİ BİRDEN GÖREVDEN ALDI

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 6 İSMİ BİRDEN GÖREVDEN ALDI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışan 6 isim görevden alındı.

  Devamı...

 • 12345678910