• 12345678910
 • AFETLERE NE KADAR HAZIRLIKLIYIZ ? SON TATBİKATI MANİPÜLE EDENLERE KARŞI BİLİNÇLİ MİYİZ ?

  AFETLERE NE KADAR HAZIRLIKLIYIZ ? SON TATBİKATI MANİPÜLE EDENLERE KARŞI BİLİNÇLİ MİYİZ ?

  Afet Tatbikatı ile Geçen cumartesi Bilinçlendirmeye Yönelik Senaryo üzerinde çok şey yazıldı çizildi. O gün ve saat geldiğinde Telefonunu kapatanlar, Bunun bir başka anlamı olduğundan dem vuranlar, hatta videolar çekip sosyal medyada yayınlayarak dalga geçen ünlülerle doldu.

  Devamı...

 • ETİK NEDİR ? ETİK TÜRLERİ NELERDİR ?

  ETİK NEDİR ? ETİK TÜRLERİ NELERDİR ?

  Etik Nedir? Etik Türleri Nelerdir?

  Devamı...

 • BUGÜN GÜNLERDEN 10 KASIM VAKURLU HÜZNÜN GÜNÜ

  BUGÜN GÜNLERDEN 10 KASIM VAKURLU HÜZNÜN GÜNÜ

  Bir Tarih bir ülke üzerinde her döngüsünde bir hüznün anatomisini çıkarıyor. Ne Yaparsak Yapalım Ne söylersek Söyleyelim Neşenin ülke üzerinde en itidalli yaşandığı gün gibi ortadadır.

  Devamı...

 • DEZENFORMASYON NEDİR ?

  DEZENFORMASYON NEDİR ?

  Dezenformasyon, “bir ülkenin askeri gücü veya planları hakkında olduğu gibi, bir hükümet veya istihbarat teşkilatı tarafından düşmanca bir taktiksel siyasi yıkım eyleminde yayılan yanlış bilgi " anlamına gelir. “Daha genel olarak "Kasıtlı olarak yanıltıcı veya önyargılı bilgi; manipüle edilmiş anlatı veya gerçekler, propaganda.” Anlamları ile pekiştirebiliriz.

  Devamı...

 • 3 KASIM DÜNYA

  3 KASIM DÜNYA 'TEK SAĞLIK'GÜNÜ VE ÖNEMİ

  Sanırım bu yazının başlığını görüp de okumak konusunda tereddütte düşen kişi sayısı hayli fazla olacaktır. Yine Değişik bir başlık ve yine ezberleri bozacak bir anlayışla karşınızda olduğumu bilenler ve merak edenler için eşsiz bir makale olacağını biliyorum.

  Devamı...

 • KİŞİLİK TESTİ GELİN KENDİMİZİ TEST EDEREK KİŞİLİĞİMİZİ KEŞFE ÇIKALIM.

  KİŞİLİK TESTİ GELİN KENDİMİZİ TEST EDEREK KİŞİLİĞİMİZİ KEŞFE ÇIKALIM.

  Stres Testlerini kanalımızda yaptığımız gibi bir gün Kişilik Testi yapacağımıza söz vermiştim. Şimdi bu sözümüzü tutma zamanı geldi. Lafı çok uzatmadan çünkü herhangi bir fazla detay ve açıklama vererek sizleri hiçbir şekilde vereceğiniz bağımsız cevaplardan manipüle etmeden Teste geçmek istiyorum.

  Devamı...

 • KİŞİSEL GELİŞİM PLANI NASIL OLUŞTURULUR ?

  KİŞİSEL GELİŞİM PLANI NASIL OLUŞTURULUR ?

  Merhaba Ben Cihan. Beni Tanımayanlar için Şirketlere Danışmanlık Yapan bir Akıl Hocası, Yönetici Yaşam ve Kariyer Koçu aynı zamanda Mentör’üm. Şu an senin Kafandan çıkmana yardım etmek için buradayım, böylece daha az stres atabilir ve önemli olana odaklanabilirsin.

  Devamı...

 • LİYAKATSİZ YÖNETİCİLER ŞİRKETLERİN KâBUSU MU?

  LİYAKATSİZ YÖNETİCİLER ŞİRKETLERİN KâBUSU MU?

  “Çalışan terfi ister, hazır değilsin, denir. Maaş artışı sorar, bütçe yok, denir. Şu proje bende olsa der, bir konuşalım, denir. Yöneticimle başım dertte der, iletişim eğitimi önerilir. Sonra bu kişi başka iş bulur, istifasını masaya koyar. İkna turları başlar. Maaşı düzeltelim… Başka ekip bakalım.. Sene başında beklediğin terfi tamam.. Parlak bir projenin sorumluluğunu verelim.. Sonra çalışan sorgular: E madem olabiliyordu, neden zamanında yapmadın ki? (Pınar Kaçar Özkent Hanımefendinin yazısından alıntıdır.)

  Devamı...

 • ANNE KARNINDAKİ BEBEKLER LAHANA YENİNCE KAŞLARINI ÇATARKEN HAVUÇ YENİNCE GÜLÜMSÜYOR

  ANNE KARNINDAKİ BEBEKLER LAHANA YENİNCE KAŞLARINI ÇATARKEN HAVUÇ YENİNCE GÜLÜMSÜYOR

  Araştırma: Anne karnındaki bebekler lahana yenince kaşlarını çatarken, havuç yenince gülümsüyor
  İngiltere'de yapılan bir araştırmada, anne karnında bebeklerin anneleri lahana yediğinde kaşlarını çattığını, havuç yediğinde de gülümsediklerini ortaya çıkardı.

  Devamı...

 • TÜRK HALKININ EN ÇOK SÖYLEDİĞİ YALAN BELLİ OLDU

  TÜRK HALKININ EN ÇOK SÖYLEDİĞİ YALAN BELLİ OLDU

  Bir araştırma şirketi Türk halkına "En sık başvurduğunuz beyaz yalan hangisi?" diye sordu. İşte yanıtlar...

  Devamı...

 • 12345678910