• 12345678910
 • YAŞASIN! BUGÜN DÜNYA GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILAR GÜNÜ

  YAŞASIN! BUGÜN DÜNYA GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞÇILAR GÜNÜ

  Yazımızın başlığından da anlaşılacağı gibi evet Bugün Dünya Kan Bağışçıları Günü, Verilen 1 kan bağışının 3 Can Kurtardığını ve 1 Fidana Hayat verdiğini belirtmek isterim. Dünya Sağlık Örgütü, 2005’te 14 Haziran’ı, ‘Dünya Gönüllü Kan Bağışçılar Günü’ olarak ilan etti.

  Devamı...

 • KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN FARKINDA MIYIZ SEBEP VE SONUÇLARI

  KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN FARKINDA MIYIZ SEBEP VE SONUÇLARI

  İklim değişikliği ya da bir diğer adıyla küresel ısınma, karbondioksit gibi ısıyı tutan gazların atmosferde artmasıyla oluşan ve atmosfere salınan sera gazlarının neden olduğu düşünülen sera etkisi sebebiyle, dünya üzerinde yıl boyunca kara, deniz ve havada ölçülen ortalama sıcaklık değerinin artması nedeniyle dünya ikliminin değişmesidir. Günümüzde iklim bilimciler (klimatolog) küresel ısınmanın olduğunu kabul etmektedirler.

  Devamı...

 • SU

  SU'YUMUZA NE OLUYOR ?

  Bilim insanlarının analizlerine göre, yakın gelecekte hava durumu bültenleri gibi 'kuraklık' bültenleri ile karşı karşıya kalmamız kaçınılmaz. Tarım başta olmak üzere su tüketimi kültürümüzü acilen değiştirmemiz gerekiyor. Kişi başına su tüketiminde 4'üncü sıradayız. Peki neyi yanlış yapıyoruz? İşte Su Şurası'nda masaya yatırılan Türkiye'nin su raporu, kuraklık için verilen tarih ve almamız gereken önlemler...

  Devamı...

 • KURAKLIĞIN SEBEBİ EL NİNO VE LA NİNA MIDIR ? NEREDEN ÇIKTI BUNLAR ?

  KURAKLIĞIN SEBEBİ EL NİNO VE LA NİNA MIDIR ? NEREDEN ÇIKTI BUNLAR ?

  El Nino; gezegenimizin düzenli olarak meydana gelen iklimsel bir özelliğidir. Her iki ila beş yılda bir, El Nino yeniden ortaya çıkar ve birkaç ay sürebilir. El Nino, Güney Amerika kıyılarında olağan deniz suyundan daha sıcak olduğunda gerçekleşir. El Nino, dünya çapında iklim etkilerine neden olan bir hava olayıdır.

  Devamı...

 • DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ 5 HAZİRAN

  DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ 5 HAZİRAN

  "Yeşil Şehirler", 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nün temasıdır. Ülkemiz orman olarak zengin sayılmaz.

  Devamı...

 • AGİLE LEARNİNG(ÇEVİK ÖĞRENME)NEDİR ? NASIL UYGULANIR ?

  AGİLE LEARNİNG(ÇEVİK ÖĞRENME)NEDİR ? NASIL UYGULANIR ?

  2001 Yılında geliştirilen çevik yazılım geliştirme metodolojileri, ilkeleri ve temel uygulamaları ortaya koyan en saygın çevik manifestoya dayanıyordu. Çevik metodolojilerin tanımını anlamadan önce çevikliğin ne olduğunu bilmek önemlidir. Çevik, BT Endüstrisinin moda sözcüğüdür. Bu günlerde yazılım geliştirme ile ilgili olarak Scrum veya çevik gibi kelimeler duymak çok yaygın hale geldi. Çevik, proje yönetimi ve ürün geliştirmeye yönelik yinelemeli bir yaklaşımdan başka bir şey değildir. Agile'ın arkasındaki felsefe, işi daha küçük ve yönetilebilir parçalara bölmektir.

  Devamı...

 • 'SON DERECE HASSAS' BİR KİŞİ MİSİNİZ OLUP OLMADIĞINIZI NASIL ANLARSINIZ

  “Son Derece Hassas” Bir Kişi misiniz? Olup Olmadığınızı ve Bununla Nasıl Başa Çıkacağınızı Nasıl Anlarsınız?

  Devamı...

 • DİNLEME BECERİSİNİ GELİŞTİRMEK

  DİNLEME BECERİSİNİ GELİŞTİRMEK

  Dinlemek dünyamızın en temel kazanımlarından olması gerekirken belki de en büyük algı sorunlarından biridir. Dinlemenin negatif ekilimi yani Dinlememek diye tarif edilebilir.

  Devamı...

 • TOPLUMUMUZDA YÜKSELEN İLETİŞİM SORUNU TAHAMMÜLSÜZLÜK V HOŞGÖRÜSÜZLÜK

  TOPLUMUMUZDA YÜKSELEN İLETİŞİM SORUNU TAHAMMÜLSÜZLÜK V HOŞGÖRÜSÜZLÜK

  Tahammülsüz ve Hoşgörüsüz İnsanların değişik türleri vardır.

  Devamı...

 • 12345678910